השבחת נכסים, מהי השבחת נכסים, יהושע רייכר

השבחת נכסים מתייחסת לנכס קיים שאתם מעוניינים להעלות את ערכו. הנכס יכול להיות דירההשבחת נכסים
השבחת נכסים מתייחסת לנכס קיים שאתם מעוניינים להעלות את ערכו. הנכס יכול להיות דירה, בית פרטי ואף משרד. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה בה אנשים רבים מעוניינים לרכוש נכסים לצורך השקעה.

על מנת להעלות את ערך ההשקעה של הנכס, יהיו אלה דירות בבתי מגורים או משרדים, יש לערוך שיפוץ כדי לשדרג אותו לתנאי השוק העכשווי. ישנן דרכים רבות לערוך את השיפוץ, ואחת מהן היא באמצעות תמ"א 38. תמ"א 38 הינה תוכנית מתאר ארצית שהחלה לפעול עוד בשנת 2005 ועם הזמן הפכה מאד מאד מבוקשת.

השבחת נכסים באמצעות תמ"א 38


כדי לבצע השבחה של נכס ובאותו הזמן לדאוג לחיזוקו עמידתו מפני רעידות אדמה ניתן לנצל את תמ"א 38. תמ"א 38 מאפשרת לבנות עוד יחידות דיור בבניינים קיימים ע"י הוספת עוד כמה קומות לבניין. בעלי הדירות בבניין ייהנו מעלייה בערך הנכסים, שבידם וכן יקבלו שיפוץ כולל של הבניין מבפנים ומבחוץ. הקבלן המבצע משקיע את ההון הנדרש לצורך השיפוץ ומוכר את היחידות שנוספו ברווח שמתחלק עם יתר הדיירים.

חשוב לבדוק כמה יחידות דיור יתאפשרו להתווסף על פי התוכניות, והאם תוספת של דירות חדשות תפגע בערך הנכסים של שאר בעלי הדירות בבניין, שכן על פי תוכנית זו הקבלן מקבל בעלות על חלק מהקרקע בעבור בניית יחידות הדיור. במידה ובכל הבדיקות שנעשו נראה כי השבחת הנכס אטרקטיבית ורווחית מבחינה כספית יש להתחיל בתהליך השבחת נכסים עבור הנכס שלכם.

השבחת נכסי נדל”ן - איך עושים זאת נכון?


לא פעם אנחנו נתקלים במונח הזה ומשייכים אותו לכל הקשור לרווחים בנדל”ן, אבל מה באמת עומד מאחוריו?

פליפ, סיבוב, אקזיט, אלו שמות שונים לאותה פעולת השקעה נדלנ”ית הנקראת השבחה. הכוונה לרכישת נכס וביצוע פעולות מסוימות המייצרות עליה בערכו ואז מכירתו ברווח.

עד כמה שהדבר נשמע פשוט, הוא מכיל בתוכו מורכבות עסקית, אשר התעלמות ממנה יכולה לגרום למאמץ סרק ויציאה מהפרויקט ללא רווח או אף גרוע מכך בהפסדים.

בנקודה זו חשוב לי להזכיר את המילה “הגסה” שרבים לא מדברים עליה והיא כסף! כאשר אנו מבצעים עסקאות השבחה כמשקיעים, יש לנו מטרה אחת עיקרית והיא להרוויח כסף על העסקה. אנו לוקחים סיכון בכניסה לעסקה, התגמול על הסיכון הינו הרווח בסוף העסקה.

בכדי לפשט את העניינים אחלק את ההשבחות לשני אסטרטגיות:

השבחה פסיבית


אסטרטגיה זו, מתבססת למעשה על הערכת המשקיע לגבי עתיד האזור בוא מצוי הנכס ואזורים סמוכים לו. במקרה זה, המשקיע יכול לרכוש את הנכס במחיר שוק, אך ניסיונו של המשקיע ומידע צופה פני עתיד בו הוא מחזיק, לגבי האזור, גורמים לו להעריך כי הסיכויים שתהיה השבחה אזורית גבוהים. השבחה שכזו תגרום לעליה בערכי הנכסים בטווחי הזמן הבינוניים של 3-5 שנים.

לדוגמה: אם בונים שכונה חדשה בסמיכות למיקום בו מצוי הנכס ומחירי הדירות בה גבוהים בצורה משמעותית מהנכסים הקיימים, סביר מאוד, כי מחיר דירות יד 2 וביניהם הנכס המדובר יעלו בערכם, מאחר ונכסים יקרים יותר מושכים את משרעת המחירים כלפי מעלה.

אפשרות נוספת היא בצורה של סמיכות לפרויקטים של התחדשות עירונית, המוכרים בשמם כפינוי-בינוי. כאשר מתעתדים להרוס בניינים ולבנות במקומם מגדלים חדשים, עם דירות חדשות ויקרות יותר, גם הם ימשכו את רמת המחירים האזורית כלפי מעלה.

לרוב, סוגי השבחה שכאלו אמנם איטיים יותר, אך יכולים להגיע לרמות השבחה של 30-40% רווח, בנוסף לדמי השכירות המתקבלים בתקופת ההמתנה.

השבחה אקטיבית


באסטרטגיה זו, יש למעשה למשקיע השפעה ישירה על עליית ערך הנכס, בעקבות הפעולות אותן הוא מבצע. השבחה זו מתחילה למעשה עוד באיתור הנכס, המשקיע מאתר נכס במחיר הנמוך מערכו האמיתי בשוק. לרוב המשקיע יחפש ‘הזדמנויות’, נכסים עם “בעיות” כגון: מאבקי ירושה, נכס נטוש, נכס הנמכר בעקבות גירושין או סכסוך עסקי, או אפילו נכס אשר בעליו כלל לא מודע למחירו הריאלי ומהווה עבור המשקיע הזדמנות.

לאחר רכישת הנכס, המשקיע בצורה אקטיבית פועל להשבחתו, לרוב זה מתבטא בצורה של שיפוץ מאסיבי לעיתים השיפוץ דורש לא רק החלפת התשתיות של הנכס כגון: אינסטלציה וחשמל, אלא אף שינוי הסידור הפנימי של הנכס, לעיתים הפיכתו מנכס של 3 חדרים ל- 4 חדרים. אסטרטגיה זו בהשוואה לאסטרטגיה הפסיבית, היא מהירה יותר ונעשית תוך מספר חודשים בודד. השבחה שכזו יכולה לתת רווחים של 10% עד 20% במקרי קיצון. את הרווחים גורף המשקיע להמשך עבודה על נכסים אחרים.

פרויקטי תמ”א 38 הם גם דוגמה להשבחה אקטיבית. מדובר בפרויקטים שתפסו תאוצה בשנים האחרונות, ומקורם בתקנות של הרשויות המקומיות המאפשרות בנייה של קומות נוספות בבניינים ישנים תוך חיזוק המבנים נגד רעידות אדמה. במסגרת הפרויקט משודרג הבניין כולו, לרבות הגדלת שטח הדירות, תוספות כמו לדוגמה מרפסות ו/או מעליות.

ביד2 תוכלו למצוא את שירות יד38 המעניק ייעוץ בחינם , באמצעות כ- 50 בעלי מקצוע מהמובילים בארץ, וזאת על מנת לעזור לדיירים לקבל את התמורה המתבקשת מהפרויקט.

על פניו נשמע כי ביצוע השבחה הוא עניין של מה בכך, אך המציאות שונה לחלוטין. לאנשים בלתי מנוסים יש נטייה להיות אופטימיים יתר על המידה, לדוגמה, באסטרטגיה הפסיבית הם נוטים להגזים בעליית הערך של הנכס.

באסטרטגיה האקטיבית משקיעים רבים טועים בשיקולי השיפוץ, והם משפצים את הנכס כאילו בכוונתם להתגורר בו ונסים להגשים את המאווים שלהם לגבי מראה הדירה דבר אשר יוצר חריגה מתקציב השיפוץ. כל חריגה בתקציב השיפוץ, “מתנקמת” בשורת הרווח. דירה שמשפצים חייבת לתת את אפקט המקסימום במינימום, משמע לעשות מקסימום ‘וואוו’ במינימום תקציב.

היבט נוסף אשר יכול לפגוע ברווחיות הפרויקט, הוא התעלמות או חוסר מודעות להיבטי המיסוי בתהליך המכירה. המשקיעים נוטים לשכוח חבות במס שבח, המהווה 25% מגובה ההשבחה. משקיעים המתפתים לעבוד עם קבלני שיפוץ בכסף שחור מונעים מעצמם את האפשרות להפחית את ההוצאות מהרווח, מאחר ואין חשבוניות.

זכרו, עבודה בכסף שחור היא עבירה על החוק, אך מעבר לכך בהיבט הכלכלי, חוסכים 17% בעלויות השיפוץ ,אך משלמים 25% על הרווח, כך שהמשוואה לרעתכם.

עסקאות השבחה אינן מקשה אחת, הן יכולות להיות אף שילוב של שתי האסטרטגיות. ההשבחה למעשה כפופה ליצירתיות של המשקיע ולתקצוב שלו, ככל שיהיה יצירתי בביצוע ובמימון, כך תעלה הרווחיות.
X

השבחת נכסים , מאמרים בנושא השבחת נכסים , קורס השבחת נכסים , השבחת דירות , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , השבחת מקרקעין , שדרוג הבית לפני מכירה , כדאיות בהשבחת נכס , השבחת נכסים נדל ן , מאמרים בנושא השבחת נכסים , קורס השבחת נכסים , השבחת מקרקעין , שדרוג הבית לפני מכירה , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , השבחת נכסים נדל ן , מה זה השבחת נכס , עליית ערך של דירה , איך להשביח דירה , השבחת דירות , מאמרים בנושא השבחת נכסים , קורס השבחת נכסים , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , השבחת מקרקעין , השבחת נכסים לפני מכירה , שדרוג הבית לפני מכירה , כדאיות בהשבחת נכס , השבחת נכסים באנגלית , נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , רשם החברות , קבלן מרפסות אשדוד , השבחת מקרקעין , מאמרים בנושא השבחת נכסים , קורס השבחת נכסים , השבחת דירות , השבחת נכסים לפני מכירה , שדרוג הבית לפני מכירה , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , השבחת נכסים באנגלית , הום סטייג'ינג , שדרוג הבית לפני מכירה , השבחת נכסים לפני מכירה , הום סטיילינג לפני מכירה , שיפוץ דירה לפני מכירה , הום סטייג'ינג , קורס הום סטייג'ינג , הום סטייג'ינג טיפים , השבחת דירה לפני מכירה , אנה גוטמן , כדאיות בהשבחת נכס , מאמרים בנושא השבחת נכסים , קורס השבחת נכסים , השבחת נכסים לפני מכירה , שדרוג הבית לפני מכירה , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , השבחת נכסים באנגלית , הום סטייג'ינג , מס שבח , השבחת נכסים נדל ן , קורס השבחת נכסים , אלחנן מגידוביץ , מאמרים בנושא השבחת נכסים , השבחת דירות , השבחת נכסים לפני מכירה , השבחת נכסים באנגלית , שדרוג הבית לפני מכירה , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ

X

אנגלאינווסט: מהי השבחת נכסים? www.engelinvest.co.il/מהי-השבחת-נכסים/ השבחת נכסים מתייחסת לנכס קיים שאתם מעוניינים להעלות את ערכו. הנכס יכול להיות דירה, בית פרטי ואף משרד. בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה בה אנשים רבים מעוניינים לרכוש ...

השבחת נכסים: מאמרים כתבות ומידע מקצועי בתחום השבחת הנכס - ... www.shiplus.co.il › מאמרים רוצים לשדרג את הבית לפני מכירה? אתר שיפוצים פלוס ריכז עבורכם מאמרים, טיפים ומידע מקצועי שיעזור לכם בתכנון נכון של השיפוץ.

השבחת נכסים - מכללת פסגות psagot.org/השבחת-נכסים/ השבחת נכסים. יזכותב: דוד טרזי– מרצה במכללת פסגות. כאשר אנו מעוניינים לרכוש נכס, הן כנכס מניב שאותו נחזיק לאורך שנים, או כנכס למימוש מהיר – (Exit). חשוב לבחון את האפשרות ...

השבחת נכסים | מיצוי פוטנציאל הנכס - סמט אדריכלים ומעצבי פנים samet.co.il/השבחת-נכסים/ מעוניינים למצות את פוטנציאל הנכס אשר ברשותכם? סמט אדריכלים מתמחים בביצוע תהליכי השבחת נכסים להשאת ערך הנכס בעשרות אחוזים. מוזמנים לבקר באתר ולהתרשם.

השבחת ערך דירה - כיצד נעלה את ערך הדירה - שאל את טל www.ask-tal.co.il/השבחת-דירה השבחת ערך דירה - איך לאתר את דירה עם פוטנצייל השבחה, מה חובה לדעת, וכל מה שצריך ... השבחה זו מחולקת ל 2 קניית נכס במצב תחזוקתי גרוע ושיפוצו, וקניית נכס בעל זכויות בניה ...

מה זה השבחת נכסי נדל"ן ואיך עושים זאת נכון? - מגזין יד2 magazine.yad2.co.il/real-estate/מה-זה-השבחת-נכסי-נדלן-ואיך-עושים-זאת-נכ/2099 11 במאי 2017 - פליפ, סיבוב, אקזיט, אלו שמות שונים לאותה פעולת השקעה נדלנ”ית הנקראת השבחה. הכוונה לרכישת נכס וביצוע פעולות מסוימות המייצרות עליה בערכו ואז מכירתו ...

השבחת נכסים - בניית מרפסות והרחבת דירות www.mirpasot.co.il/ השבחת נכסים - החברה הקבלנית לביצוע בניית מרפסות והרחבת דירות. החברה מבצעת פרויקטים פרוייקטים בכל רחבי הארץ. .

השבחת נכסים: האם השבחת נכסים משפיע על העלאת ערך דירה ... unadlan.co.il/השבחת-נכסים/ השבחת נכסים או מה שמכונה באנגלית Home Staging הוא תחום רחב ומרתק בו לומדים איך ניתן להעלות את ערך הדירה בעזרת פעולות עיצוב ושדרוג הנכס. כך לדוגמה, לא תמיד נידרש ...

השבחת נכסים וקידום תב"עות - השתתפויות בנכסים www.rep.co.il/areas_of_expertise/asset_improvement/ ניהול נדל"ן מניב, השבחת נכסים עם חברת השתתפויות בנכסים הפועלת למיקסום ערכו של הנכס באמצעות בדיקות תכנוניות, בדיקות היתכנות שונות, הערכות שווי, סקרים ועוד. בקרו באתר.

השבחת נכסים | יפעת אנג'ל עיצוב פנים www.magnific.co.il/property-upgrade/ 14 במרץ 2015 - "השבחת נכסים" הוא מושג שגור בשוק הנדל"ן. יש לכם מחשבה לרכוש נכס להשקעה או להשביח את הקיים, אך ממה מתחילים? מה עושים? הנה כמה רעיונות להתחלה.

השבחת נכסים לפני מכירה | Home Staging Israel www.homestaging.co.il/tag/השבחת-נכסים-לפני-מכירה/ פורסם ביום: 8 בנובמבר, 2012 | מאת: הילה סיגל פרונט | קטגווריות: השבחת דירה בשיטת הום ... אשמח לשמוע מכם איזה נכס לדעתכם יבחרו הקונים הפוטנציאליים מבין כל מה שהם רואים?

השבחת נכסים לפני מכירה - למכור את הבית מהר בקלות HomeSellF homesellf.com/השבחת-נכסים-לפני-מכירה/ איך עושים השבחת נכסים לפני מכירה ולמה בעצם צריך להכין את הדירה? כדי שהדירה תמכר מהר יותר, בקלות רבה יותר, ובמחיר טוב יותר. למדריך המלא - איך עושים זאת נכון.

השבחת נכסים - נת''מ www.natam.co.il/madrih.asp?category=054_084_ מאמר בנושא: השבחת נכסים. המאמר מפרט מידע מקצועי ומקיף בתחום. לפרטים נוספים הכנסו לאתר נת"מ שירותי נדל"ן.

השבחת נכסים לפני מכירה | NOON אמנית ואדריכלית www.noon4u.co.il/השבחת-נכסים-לפני-מכירה/ התהליך מיועד לבעלי נכסים המעוניינים למכור את נכסיהם ואינם מצליחים לקבל את שוויו המבוקש. מדובר בנכסים מכל סוג: מגורים, מסחר, משרדים כאשר הזמן שהנכס עומד ללא מכירה מהווה ...

השבחת נכסים - תיווך סופר sofernadlan.co.il/השבחת-נכסים-2/ השבחת נכסים בצפת וראש פינה - תיווך סופר. מעל ל-15 ניסיון בתיווך נדל"ן באזור צפת וראש פינה וכן במתן שירות השבחת נכסים והכנתם לפני המכירה.

X

השבחת נכסים
יזכותב: דוד טרזי– מרצה במכללת פסגות. כאשר אנו מעוניינים לרכוש נכס, הן כנכס מניב שאותו נחזיק לאורך שנים, או כנכס למימוש מהיר – (Exit). חשוב לבחון את האפשרות להשביח את הנכס כדי להעלות את הכנסותיו. במקרה והרכישה למטרת אחזקה בנכס מניב, השבחה תגרום להכנסה גבוהה יותר בשכר הדירה, כך גם התשואה תהיה גבוהה יותר. אם הנכס נרכש למטרת מימוש מהיר – Exit, בהשבחת הנכס, התייקר שכ"ד, כך עלו הכנסות הנכס בשנה, ובגילום תשואה עלה ערכו במימוש. אם כך, מהו הסכום המדויק לעלות ההשבחה שרצוי להשקיע בנכס? סכום השיפוץ נאמד בהתאם לערך הנכס, מצבו הפיסי ולפוטנציאל שבו. גם הניסיון תורם באומדן היחס – עלות/תועלת המקסימליים שניתן יהיה לייצר עבורו. אמת היא שלא מצאתי תשובה מניחה בניסוח זה, חשבתי וחישבתי את כל העניין, ובתהליך שגיבשתי אשתף אתכם . (חשוב לציין! להפתעתי לא מצאתי את התהליך בשום מקורות המצויים ברשותי, אשמח לקבל הפנייה למקום בו מופיע התהליך ולדעת שכוונתי לדעת גדולים). להלן התהליך: מחיר הרכישה לנכס: 480,000 ₪ הוצ' נילוות: עו"ד,מתווך, שמאי וכיו"ב: 20,000 ₪ סה"כ עלות כוללת: 500,000 ₪ כיוון שהנכס נרכש כדירה ראשונה, אין מס רכישה. שכ"ד שניתן לקבל למצב הנכס ללא השבחה: 1,900 ₪ חישוב התשואה לשנה: 20,900 ₪ = 11 1,900X ₪ 4.2% = 500,000 ₪ / 20,900 ₪ הדירה במצבה הנוכחי מייצרת תשואה של 4.2% בשנה. בבואנו לגבש תכנית להשבחת הנכס, נרצה לדעת מהו התקציב המדויק שאותו צריך להשקיע בשיפוץ? ברגע זה אין לנו הבנה מדויקת ומה שעשינו עד היום היה לבנות הערכה לתכנית השבחה, ולגבש החלטה לגבי הסכום הנכון לשיפוץ. בתהליך הבא נדע הכל באופן ברור כבר בפגישה מול המתווך שמציג בפנינו לראשונה את הנכס. אם יש תשובה מהירה שאני יכול לקבל מכל תלמיד מתלמד לראשונה, מה יהיה לדעתך הסכום המקסימלי של שכ"ד לנכס לאחר השיפוץ. אקבל הערכה די קרובה ואפילו קולעת. לכך נדרש פחות ניסיון ויותר אינטואיציה בריאה. כולם מבינים שאם אשקיע בדירה שנרכשה בסכום של 480,000 ₪, שיפוץ בסכום של 100,000 ₪, לא אקבל שכ"ד בהתאם להשקעה. כמובן ששכ"ד יהיה גבוה יותר מ- 1,900 ₪ (שכ"ד נוכחי) אך לא יעלה מעל תקרת הזכוכית של כ- 2,300 ₪ (שכ"ד מושבח). אגב, מתוך עשרות תלמידים ששאלתי מה לדעתם ניתן יהיה לקבל אם נשביח את הדירה, רובם הגדול העריך את השדרוג בשכ"ד לחודש בכ- 400-500 ₪. הפער החיובי שנוצר כתוצאה מהשבחה 400 ₪ = 1,900 ₪ – 2,300 ₪ כעת, אני כיזם של העסקה, בוחן את ההשקעה שלי בהשבחה כעבודה קבלנית לכל דבר, לכן אני מצפה להחזר ההשקעה בשנה על ההוצאה של השיפוץ? ואני מעריך זאת ב- 20%. עכשיו נותר לגלם את עלות ההשבחה שעלינו להשקיע בנכס: סכום החזר ההשקעה בשנה על עלות השיפוץ: 4,400 ₪ = 11X 400 ₪ סכום ההשקעה בשיפוץ: 22,000 ₪ = 0.2 / 4,400 ₪ על ידי שאני מחלק את הסכום של 4,400 ₪ ב- 0.2 (השבר העשרוני של 20%) אני מקבל את הסכום השלם (100%) – 22,000 ₪. עכשיו נותר לבחון מה התשואה החדשה לאחר ההשבחה? 25,300 ₪ = 2,300X 11 ₪ 4.8% = 522,000 ₪ / 25,300 ₪ בהשקעה נוספת של 22,000 ₪, השבחנו את התשואה שלנו על הנכס מ- 4.2% ל- 4.8% בשנה. כיצד להמשיך ולגלם מכאן את השווי של ה- Exit בעסקה ועוד הרבה חישובים מעניינים, תלמדו במהלך השיעורים ב- הערכת שווי, השבחת נכסים ועסקאות Exit שאני מעביר בקורס יזמות נדל"ן במכללת פסגות.

השבחת נכסים
10 טיפים שיעזרו לכם לבצע השבחת נכסים ולמכור נכס בהצלחה נכסי דלא ניידי היו מאז ומתמיד אלמנטים רבי עצמה אשר אפשרו לבעליהם לסחור בה בחכמה ולצבור כוח. אולם גם כיום ישנם נכסים רבים שנמצאים במצב ישן יחסית וזקוקים לשדרוג. כיצד ניתן לבצע את ההשבחה ואילו נתונים מצויים לרשות בעלי הדירה לשם כך? יצאנו לבדוק מה הם הפרמטרים החשובים ביותר להשבחת נכס ולהעלאת ערכו עבור קונים שונים ובשוק באופן כללי. נכס לאחר השבחה של סמט אדריכליםמעוניינים להעלות את שווי הנכס שברשותכם באמצעות השבחת נכסים? צרו קשר ונשמח לסייע! 1. בחירת שמאי – ראשית, ישנה חשיבות מרבית לבחירת שמאי נכסי מקרקעין. שמאי יכול להעריך בדיוק את גובה הסכום שניתן לקבל על מכירת הנכס או על השכרתו, תוך בדיקה ומדידה של כל הגורמים המורידים את יעילותו ואלו המעלים אותה. כמו כן יכול השמאי להעריך תשלומי מס שונים כגון השבחה ומס שבח שיש לשלם לרשויות בעת מכירה, עם מידע זה ניתן לקבל החלטה האם כדאי לשפץ ולהרחיב את הנכס טרם מכירתו. השבחת נכסים על ידי סמט אדריכלים 2. בדיקה מפורטת – יש להביא בעלי מקצוע מוסמכים לשם בדיקת הנכס. ניתן להביא מהנדס ואדריכל אשר יכולים בעין בוחנת מקצועית להעריך עלויות שיפוץ ושיפור הנכס. ברוב המקרים אנו בעצמנו לא יכולים לראות את היקף התיקונים הנדרשים בבית, ולמה שנראה לנו כשיפוץ מינורי יכולות להתווסף עלויות רבות כתוצאה מ"הפתעות" שלא ידעתם עליהן קודם. 3. ברוב המקרים השבחה של נכס מבוססת על מוטיבים דומים. בדקו כי אכן מדובר באלמנטים המעלים את ערך הנכס ואינם מצריכים השקעה ללא תמורה. בדרך כלל הנראות היא שמשפיעה על הקונים הפוטנציאלים, צבע קירות בהיר ואחיד, מטבח אסטטי, וחלונות גדולים ומאירים עושים את העבודה. 4. תקינות הבית – ברוב המקרים תקינות הבית הינה בין האלמנטים הבסיסיים וההכרחיים ביותר להשבחה של נכס. כל עוד הבית לא תקין מבחינות מסוימות, רצוי להתחיל בנקודה זו. תיקון נזילות, בעיות במיזוג אויר, דלתות חורקות וחלונות שלא נפתחים. נכס לאחר השבחת נכסים עם סמט אדריכלים 5. חזות – החזות החיצונית הינה בין האלמנטים המשמעותיים ביותר בהשבחת הנכס, בדקו כיצד ניתן לשפרה. בניגוד לעבר, המראה החיצוני של הבית מאוד חשוב לרוכשים פוטנציאלים. טייח חלק ולא שפריץ, חלונות סימטריים, וחזית כניסה מעניינת ימכרו את הנכס בקלות יותר. לאנשים חשוב שהבית שהם קונים לא רק יראה טוב מבפנים, אלה גם מבחוץ. היום כול וילות היוקרה החדשות שנבנות, עיצוב החוץ מקבל דגש בדיוק כמו עיצוב הפנים. 6. חשוב לזכור כי השקעה ראשונית וחד פעמית בנכס תעלה את ערכו למשך שנים רבות ולכן כדי להירתם למבצע זה ולהבין את חשיבותו בטרם היציאה לדרך. גם אם התקציב מוגבל, יש לחשוב בתכנון נכס על כול הדברים שחייבים להיעשות כבר בשלב הראשון כי בעתיד לא יהיה ניתן להוסיפם. לדוגמא, לעיתים כדאי לחפור מרתף לעומת בניית קומה שניה, מעל קומת הקרקע, כי את הקומה השנייה קל להוסיף בעתיד בניגוד למרתף. הכנה למעלית, או הכנה לשואב אבק מרכזי, כול אלה משביחים את הנכס. 7. לפני הוצאת נכס למכירה יש לוודא מול הרשויות שאכן כול הבנוי נמצא בהיתר מלא. תוספות בניה, פרגולות ולעיתים שינוי בחזיתות גורר אחריו דרישה של הוצאת היתר מחודש לבית, דבר שיכול לעקב מכירה באופן משמעותי. 8. זכרו שבית שגרים בו הרבה יותר קל למכור מאשר בית ריק, אבל כדי שהקונים הפוטנציאליים יוכלו לדמיין עצמם עוברים לגור בנכס זה, על החדרים להיות מסודרים, לא עמוסים ומעוצבים בקלילות ורעננות. חדרים שאם השנים הפכו בעל כורכם למחסנים, פנו והפכו אותם שוב לחדר פונקציולני ושימושי, כמו חדר עבודה או חדר שינה. 9. השקיעו באביזרים שאתם יכולים אחרי המכירה לקחת אתכם לבית הבא, כמו שטיח יפה, כורסא או כיסוי מיטה. שימו עוגה בתנור, ריח של אפיה תמיד עושה טוב לרוכש הפוטנציאלי. שימו פרחים וקערת פירות. אם אתם מראים את הבית בערב, הדליקו תאורת אווירה, ואפילו הדליקו כמה נירות עם ניחוח עדין. 10. נתונים סביבתיים – הבליטו כול מאפיין חיובי של הנכס, הדגשת הנוף הנראה מהדירה, כיווני אויר, קירבה לצירים מרכזיים אך יחד אם זאת אזור שקט וטוב. כול אלה יעזרו לכם למכור את הנכס במחיר טוב יותר.

בניית מרפסות - איכות חיים והשבחת הנכס
"השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ" ח.פ 512338047 הינה חברה להנדסה, תכנון ובנייה. החברה מתמחה בבניית תוספות בנייה, שיפור והשבחה של בניינים קיימים. למעשה זו החברה הגדולה והמנוסה בישראל בתחום זה (התחברות של חדש עם קיים). לחברה יכולת מוכחת של תכנון הנדסה וביצוע בהרחבת למעלה מ־4,000 יחידות דיור ב־17 השנים האחרונות בכל רחבי הארץ. בהם היא מעסיקה אנשי מקצוע בעלי תארים, תעודות והסמכה, אשר הוכשרו ב-קיים מול חדש. לרשותכם תצוגה של מבחר פרוייקטים נבחרים. לחצו כאן לצפייה בפרוייקטים שהסתיימו. מה אנשים אומרים על השבחת נכסים בניית תוספות בנייה למבנים קיימים אנו ב"השבחת נכסים", מבינים כי מרפסת שמש לדירה כבר מזמן אינה מותרות אלא חלק בלתי נפרד מאיכות חיינו ולכן אנו מרכזים את מירב המאמצים על מנת שלקוחותינו יהנו מצוות מקצועי ואמין המתמחה בבניית מרפסות שמש למבנים קיימים, החל משלב התכנון, דרך מסלול הרישוי ברשויות המקומיות וכלה בביצוע בפועל של בניית המרפסות בבניין שלכם. בנוסף, "השבחת נכסים" מתמחה בבניית ממ"דים למבנים קיימים, תחום שתופס תאוצה רבה בתקופה האחרונה לאור המצב הבטחוני במדינה,עד כה ביצעה החברה עשרות תוספות ממ"דים לבניינים קיימים ברחבי הארץ.

השבחת נכסים: האם השבחת נכסים מעלה את ערך הדירה למכירה?
השבחת נכסים או מה שמכונה באנגלית Home Staging הוא תחום רחב ומרתק בו לומדים איך ניתן להעלות את ערך הדירה בעזרת פעולות עיצוב ושדרוג הנכס. כך לדוגמה, לא תמיד נידרש להשקיע סכומי עתק על שיפוץ הנכס כדי להרוויח מכך סכומים גדולים במיוחד בעת מכירת הדירה. רוב מוכרי הדירות אינם חושבים על האפשרות להשקיע בדירה עוד קודם למכירתה כדי לגרוף רווח נוסף על הנכס שברשותם אך במקרים ובוחרים לעשות זאת הדבר יכול להפוך למשתלם במיוחד. השבחת נכסים Posted on 14 במרץ 2015 by יפעת אנג'ל "השבחת נכסים" הוא מושג שגור בשוק הנדל"ן. יש לכם מחשבה לרכוש נכס להשקעה או להשביח את הקיים, אך ממה מתחילים? מה עושים? הנה כמה רעיונות להתחלה. מיקום, או כפי שאומרים, Location, Location, Location. כדי להבין מהו מיקום טוב, חשוב לקרוא את התב"ע (תכנית בינוי עיר) של אותו המקום. להבין לאן מתפתחת העיר. לא לקחת בחשבון מהו המיקום הטוב כיום אלא לנסות ולשער מה יהיה המיקום הטוב בעוד עשר שנים. לדוגמא, שכונת פלורנטין בדרום תל אביב. לפני למעלה מעשור היתה שכונה מוזנחת ללא עתיד מיוחד, וכיום – פורחת ומשגשגת. מי שמרוויח מכך הוא מי שראה את הפריחה כיום לפני כמה שנים… אוכלוסיה יש לבחון את האוכלוסיה שגרה כעת בשכונה מסוימת לעומת האוכלוסיה שתגור בשכונה בעוד 10 שנים. לדוגמא, אם כעת השכונה צעירה, סביר להניח כי בעוד עשר שנים תתבגר. מי שרוכש כיום דירת 3-4 חדרים עם ילדים בתחילת הדרך, יזדקק לדירה של 4-5 חדרים עוד עשר שנים, כאשר מספר הילדים במשפחה יגדל. חשוב לבחון האם יש לדירה יכולת "התרחבות" עתידית, האם ניתן יהיה להוסיף מעלית, מה יהיה אופי השכונה והצרכים שלה בעתיד. נקודה זו מתייחסת למעשה לקהל היעד כמקדם החלטה בהשבחת נכס כן או לא ואף מימוש ההשקעה. למשל, במידה ונראה נכס בפרבר עיר כאשר הנתון מתייחס לאוכלוסייה צעירה באזור (זוגות צעירים, משפחות), ראינו דירה בת 3 חדרים וגודלה 90 מטר בקומה רביעית ללא מעלית, מה יהיה השיקול שלנו בהשקעה ובהשבחה?האם נוכל להרחיבה לדירת 4 ואפילו לדירת 4 וחצי חדרים נוחה ומרווחת ואז נוכל למכור אותה בעלות גבוהה יותר, אך כאן ישנו אבל…יש לבדוק את השוק, בכמה נמכרות דירות בנות 4 חדרים משופצות?מהי עלות שיפוץ סביר הכולל הריסה מוחלטת ותכנון מחדש? במידה והחישוב לוקח אתכם לרווח, נפתחת אפשרות ההשקעה וההשבחה, כל שנותר לבדוק כדי לסגור את העסקה הוא מהי עלות שיפוץ? קחו בחשבון עלות למ"ר של בין 2200-2800 ₪ למ"ר – המחיר תלוי באזור, העלות כאן היא עלות של רמת שיפוץ סבירה פלוס ולא רמות עבודה של דירות יוקרה כמובן. יזם נדל"ן יבצע את השקלול ויבצע החלטה בהתאם לזה. קחו בחשבון קהלי יעד אחרים ומיקומים שונים בהם רמת ההשקעה וההחלטה יהיו שונים לחלוטין. מחיר נקודה חשובה היא האם המחיר אטרקטיבי. במידה ומחליטים לבצע שיפוץ כלשהו (קטן, בינוני או גדול), יש לבחון את הכדאיות. בשלב זה כדאי לפנות לשמאי לצורך הערכת שווי הדירה. במקרה של שיפוץ, הנתונים כיום מדברים על עלות למ"ר של בין 2200-2800 ₪ למ"ר – המחיר תלוי באזור, העלות כאן היא עלות של רמת שיפוץ סבירה פלוס ולא רמות עבודה של דירות יוקרה כמובן. בסעיף המחיר צריך לקחת בחשבון את כל העלויות הנלוות לרכישת נכס, שיפוץ ומכירה / השכרה. עו"ד, שמאי, מס רכישה, עלויות מעבר קבועות (גז, חשמל, מים וכדומה). במידה ותרצו למכור את הנכס מהיר, ניתן לעשות זאת באמצעות הצגת הנכס כ"דירה לדוגמא". על כך יש להוסיף עוד כ-70,000 ₪ לדירה ממוצעת. בדיקת אחוזי בניה קיימים בבית קיים רבים מן הבניינים באזור המרכז, נבנו לפני שנים רבות., מאז בנייתם ועד היום, אושרו תכנית בניין עיר חדשות, אשר הגדילו את זכויות הבניה לעיתים קורה שאחוזי הבניה בבית גדלים ואתם לא מודעים לכך. הדבר קורה בעיקר בערים ותיקות עם עתודות קרקע שאוזלים. העיריות מאפשרות לעיתים להוסיף שיטחי בניה לבית. כדי לדעת אם זה קיים או לא, רצוי וכדאי להגיע למחלקת ההנדסה של הרשות המקומית ולבקש את התיק שיש על הנכס. קיימים מאות ואלפי נכסים אשר כוללים זכויות בנייה לא מנוצלות ואשר ניתן בקלות ותוך זמן קצר יחסית להופכם לנכס ממשי. תמ"א 38: מחזקים ומגדילים זכויות בנייה כולם מדברים היום על תמ"א 38 – אותה תכנית המבטיחה זכויות בניה למי שימגן את ביתו מפני רעידות אדמה. ואכן, ניתן להשביח בתים רבים בעקבות תמ"א 38 בתוספת תיקוני החקיקה הנלווים לה. ישנם תיקונים נוספים לחוק, המאפשרים תוספת של קומה אחת בגג או שתי קומות בגג. בכל מקרה מדובר על השבחת נכס קיים, ללא עלויות מעבר. אם מיקום הנכס טוב, כדאי לשקול זאת ברצינות רבה. פינוי בינוי הכוונה להריסת בנין ישן ובניה חדשה, על אותה הקרקע של גנין חדש יותר, עם מספר גדול יותר של קומות. לדוגמא, ברמת גן, ליד אבא הלל עשו זאת בשנת 1991 כאשר נפלו סקדים על כמה בניינים והרסו אותם. התהליך ארוך ומרכב, הדיירים מפנים את ביתם למשך כשנה עד שנה וחצי אולם זוכים אח"כ להכנס לדירה משודרגת וחדשה. ובל נשכח: תכנון ,עיצוב פנים וכתב כמויות מטרת עיצוב הפנים בפרויקטים מסוג זה היא תכנון ועיצוב לקהל יעד רחב. ישנה הבנה כי מדובר בהשקעה לצורך השבחה ומכירה ולכן התכנון לפרטים לא יהיה מפותח כמו בעבודה על בתים בהם לקוחותיו גרים. המחשבה צריכה להיות "כמה שפחות כסף" ולהשקיע במקומות שיפיקו תועלת שיווקית של הנכס כמו, השקעה במבואת הכניסה אל הדירה ואף בחלל המרכזי. בחירת החומרים של הבית יהיו ניטראליים, משמע: לא נצבע "קיר כתום" או שנבחר ריצוף משגע שחור עם ריבועים לבנים לפי טעמנו. חישבו תמיד: בית בגווניו צריך להיות סולידי ולקלוע כמה שיותר לקוחות פוטנציאליים שיראו, יאהבו את הנכס וישקלו רכישה. ברמת התכנון יעשה חישוב קפדני במערכות הבית, מספרי שקעים, גופי תאורה, נקודות אינסטלציה בהתאם לקהל היעד. למשל, בדירה עבור אוכלוסייה צעירה לא נוסיף נקודות אינסטלציה למקרר, נקודות מרובות בחדר הרחצה עבור אינטר פוצים לשימושים שונים בחדר הרחצה, מכיוון שכל נקודה היא השקעה כספית וכל נקודה מיותרת היא בזבוז של תקציב. המחשבה היא יחסית מינימאלית אך איכותית כמובן, חייב להיות כאן שיקול דעת בכל נקודה. כדי לשמור על התקציב ולא לחרוג ממנו, כדאי לעשות "סקר שוק" או במילים אחרות בחינת כמה הצעות מחיר לשיפוץ. לכן, חשוב לקבל מספר תוכניות מידי מעצב הפנים שיאפשרו לאנשי המקצוע לבצע את עבודתם וגם לתמחר אותן בהתאמה כמו: תוכניות בניה, אינסטלציה, חשמל ותקשורת, תאורה, מיזוג, פרטי גבס, פריסות קרמיקה, נגרות מטבח, נגרות בחדרי רחצה ואלומיניום. בנוסף יש לקבל ממעצב הפנים כתב כמויות שיאפשר הוצאת מכרז עבור העבודה וכתוצאה מכך לדעת את עלות הפרויקט בסך הכול בצורה מדויקת יותר. כתב כמויות הוא הכתב המלווה שלך כמשקיע מול עבודות הקבלן ומהווה חלק ממסמך ההתחייבות שלו כלפיך. קחו בחשבון אפשרות חריגה של כ- 10 אחוז מעבר בשל "הפתעות לא צפויות" שקורות לאחר שלב הפירוקים של הדירה.

השבחת נכסים לפני מכירה
הום-סטייג'ינג - הכנת הבית למכירה הום סטייג'ינג (שדרוג לפני מכירה) - הכנת הבית לפני מכירה תפקידה לגרום לקונה להתאהב בבית שלך. מהרגע הראשון. כל רגע שמשקיעים בהכנה חוסך המוני רגעים מעצבנים במכירה. ויש עוד בונוס: תהליך הכנת הדירה גורם לנו להרגיש טוב יותר: מוכנים, בטוחים, ופחות חרדים. איך משדרגים את הבית? זה אפשרי וזה מאד משתלם.. המשך » האם לשפץ לפני מכירה הום סטייג'ינג – האם לשפץ לפני מכירה - אולי לא חייבים לשפץ, אבל כדאי, לכל הפחות לשדרג את הדירה לפני המכירה: יש כמה דברים פשוטים, מהירים, וזולים, שממש חייבים לעשות לפני המכירה. אחרת מפסידים גם זמן (בהמתנה למכירה) וגם כסף (במכירה עצמה).. המשך » הום סטיילינג לפני מכירה הום סטייג'ינג – הום סטיילינג לפני מכירה - לעיצוב הבית באופן מיוחד לפני המכירה כמה תפקידים חשובים כגון לייצר תחושת מרחב ולהעביר מסר של איכות ועדכניות - דברים שיעזרו לך לבצע את המכירה בקלות ובמהירות, וגם לקבל מחיר מלא על הבית. כל ההמלצות קלות לביצוע אך דורשות מעט זמן או כסף - אבל התמורה שתתקבל תהיה גבוהה ביותר.. המשך » לשפץ למכור להרוויח הום סטייג'ינג – לשפץ למכור להרוויח - חלק גדול מהדברים המוצעים כאן אפשר לעשות לבד. וגם אם נעזרים באנשי מקצוע – לא מדובר ברמונט כללי: לא מבחינת הזמן, לא מבחינת המחיר, ולא מבחינת הבלאגן. אבל הכי חשוב - השיפורים הללו יחזירו את עצמם בגדול, גם בקלות ומהירות המכירה וגם כמובן במחיר (שיהיה גבוה יותר).. המשך » טיפים למכירת דירה הום סטייג'ינג – טיפים למכירת דירה - הדבר הראשון שהקונה רואה הוא הכניסה לבית. התחושה שתתעורר בו באותו רגע, תקבע לא מעט את מהלך הדברים בהמשך.. גם בסוף הביקור הקונה עשוי לחזור ולעמוד שם, בכניסה, כדי לשוחח איתך ולשאול שאלות.. מה אפשר לעשות כדי להצליח כבר מהרגע הראשון ואיך לא לקלקל את הרושם בסוף.. המשך »

מה זה השבחת נכסים?
לא מעטים מאיתנו זוכים לדירה בירושה מסבא-סבתא או אמא-אבא. כעת עומד בידינו נכס עם פוטנציאל עצום וכשלא יודעים כיצד לנהל אותו באופן נכון ניתן להפסיד הרבה כסף. כאן נכנס לתמונה נושא השבחת הנכסים. השבחת נכסים היא פעולה מאוד פשוטה בעיקרון שלה - לוקחים נכס קיים: לרוב דירה או משרד - ומשדרגים אותו מבחינה קוסמטית והן מבחינת התשתיות הבסיסיות שלו בכדי לעלות את הערך שלו בשוק. מה תפקיד חברות להשבחת נכסים? השבחת הנכסים התגלתה כהצלחה גדולה וחברות רבות היום עוסקות בתחום זה ומסייעות לאנשים פרטיים לנהל בצורה נכונה את הנכס שלהם, להשביח אותו ולעלות באופן משמעותי את הערך שלו בשוק הנדל"ן. מעבר לכך התרחבה פעילותם של חברות השבחת הנכסים גם לאיתור נכסים עם פוטנציאל טוב שבאמצעות הליכי השבחה ניתן למכור את הנכס במחיר טוב. אנשים פרטיים רבים מחפשים כיום מקום להשקיע את ההון האישי שלהם ונראה כי תחום הנדל"ן נותן את המענה הטוב ביותר לכך ובמיוחד נושא השבחת הנכסים. בעקבות זאת אנו רואים נהירה של אנשים פרטיים ועסקים כאחד שמחפשים ומאתרים נכסים שזקוקים להשבחה מינימאלית בכדי להגדיל את ערכם. אותם אנשים רוכשים את הנכס כפי שהוא, משביחים אותו וזוכים ליהנות מהרווחים של מכירת הנכס המשודרג. כמה כסף צריך להשקיע בשביל להשביח נכס? השבחת נכסים הינו תחום שדורש הוצאה ראשונית בתחילת הדרך והגמול יגיע רק בשלב מאוחר יותר - חשוב מאוד לזכור זאת כשמתחילים בתהליך ולהתאזר בסבלנות. חשוב לקחת בחשבון כי השבחת נכסים מטרתה להוציא את המקסימום מהנכס שברשותך. ההוצאה הכלכלית על תהליכי ההשבחה משתנה מנכס אחד לשני ותלויה בגורמים שונים: אם אתם נעזרים בחברה להשבחת נכסים יש לזכור שלרוב אלו עובדות על אחוזים מהמכירה. בדקו מול החברה כמה אחוזים יקחו ממכירת או השכרת הדירה והאם בכל זאת ייצא לכם מחיר משתלם גם לאחר הורדה של פרמטר זה. ככל שהנכס ישן יותר ובלוי יותר ודורש עבודות תשתית נרחבות יותר ההוצאה הכלכלית תהיה גדולה יותר. לא תוכלו להשביח נכס רק באופן אסתטי ולצפות שערך הדירה יעלה, יש לגשת עד ליסודות. אם הנכס שלכם דורש רק שיפוץ אסתטי ייתכן והעלות תהיה מועטה יותר כיוון ולא תצטרכו לשאת בעלויות של שיפוץ יסודות ותשתיות שדורש גם פירוק וגם עיצוב מחדש. השבחת נכסים ממבטו של הלקוח חשוב מאוד להכניס את נקודת מבטו של הלקוח כשמשביחים נכס. יש הנמנעים מהשבחת נכסים כיוון והם חושבים שזו הוצאה מיותרת ולא לוקחים בחשבון שערך הדדירה שלהם יעלה פי כמה וכמה בתיקונים פשוטים והוצאות קלות בלבד. חשבו על כך ממבטו של הלקוח - אדם שמחפש דירה לרכישה או השכרה יכול לראות עשרות דירות ביום שהן דומות אחת לשניה במספר החדרים, באזור המגורים ולפעמים אף בקומה הנדרשת - מה יבדיל את הדירה שלכם מכל האחרים? התשובה לשאלה זו היא - השבחת הנכס. השבחת נכס שנעשית באופן חכם תבטיח שתשקיעו מינימום הוצאות למקסימום הגדלת הכנסות לדירה והעלאת הערך שלה. הדקות הראשונות שבהם לקוח נכנס לדירה הן הקריטיות לסגירת העסקה או ביטולה. ההשבחה יודעת באילו אלמנטים אסתטיים ופונקציונאליים להשתמש על מנת למשוך את עינו ותשומת ליבו של הקונה הפוטנציאלי וליצור אווירה שמעודדת קניה. השבחת נכסים הדרך שבה תבחר לנהל את הנכס שלך היום תשפיע על הערך שלו מחר- השבחת נכסים אנו בקבוצת נת"מ מחויבים ללקוח ודוגלים בניהול פרואקטיבי המבוסס על מיצוי הפוטנציאל של הנכס ושימור ערכו האמיתי. בעזרת אנשי מקצוע וכלים טכנולוגיים מובילים בתחום ניהול פרוייקטים, שיווק, ניהול השכרות,השבחת נכסים, תחזוקה, אחזקה ומשק פנים אנו גאים להעמיד לרשות לקוחותינו את המשאבים המתקדמים ביותר בתחום הניהול נכסים החל משלבי התכנון ועד לניהול שוטף של הבניין. הניהול שלנו מתחיל מהשלבים הראשונים של הבנייה, על מנת שהבניין יניב תשואה גבוהה לאורך שנים רבות יש להשקיע בתשתית. מנהלי הפרוייקטים שלנו יחד עם הספקים המומחים בתחום בנייה חכמה יילוו את היזם לכל אורך תהליך הבנייה וייעצו איך להקים את הבניין כך שיהיה גם חסכוני וגם יניב הכנסות גבוהות. במקביל, מחלקת השיווק של נת"מ תלווה את היזם כמשווקת פרוייקטים, משלב תכנון הנכס ועד להוצאת הנכס לשוק, בין אם זה למכירה או להשכרה. צוות השיווק יחד עם היזם בונה תכנית שיווקית עם פירוט של מיהו קהל המטרה, אפיון הפרויקט, יתרונות יחסיים, מסרים עיקריים, אסטרטגיית מדיה, תקציב פרסום ושיווק ועוד. היכולת לשמר או לשפר במידת הצורך את ערך הנדל"ן היא אחד מסימני היכר של חברת נת"מ ניהול. עם התחרות הגוברת בשוק, עלויות גבוהות וטכנולוגיות מתקדמות, בעלי נכסים זקוקים לשותף אסטרטגי עם רקורד מוכח. אנשי מקצוע מהמובילים בשוק של חברתינו בשיתוף עם ספקים שנבחרו בקפידה ירכיבו מערכת ניהול המתמקדת בתחזוקה, אחזקה מונעת, תפוסה הגבוהה, שביעות רצון הדיירים וכל זאת תוך שמירה על שרות מהיר וחסכוניות. אנו בחברת נת"מ מעמידים לטובת הלקוח את כל השירותים תחת קורת גג אחת. לכן לאחר אכלוס הבניין, חברת הניהול בנוסף לניהול שוטף של הבניין מבחינת תחזוקה, אחזקה ומשק פנים, תקח על עצמה את החתמת החוזים, גביית שכר הדירה, חידוש החוזים ואיתור דיירים חדשים במידת הצורך, ללקוח נשאר רק להנות מההשקעה שלו. חברת נת"מ ניהול היא חלק מקבוצת נת"מ .יחד עם עם חברת נת"מ שרותי נדל"ן פועלת בתחום כבר יותר מ 28 שנים. סוד ההצלחה של החברה טמון במשאבים הרבים העומדים לרשותה.

השבחת נכסים לפני מכירה
התהליך מיועד לבעלי נכסים המעוניינים למכור את נכסיהם ואינם מצליחים לקבל את שוויו המבוקש. מדובר בנכסים מכל סוג: מגורים, מסחר, משרדים כאשר הזמן שהנכס עומד ללא מכירה מהווה הפסד גדול לבעליו. השרות עליו מדובר הינו איתור הגורם או הגורמים המעקבים את מכירת הנכס ושדרוג הנכס על ידי מתן פתרון אדריכלי הולם. פתרון אדריכלי ישחרר את הנכס למכירה במחיר הרצוי על ידי בעל הנכס בזמן מינימלי. מאחורי 30 שנות ניסיון באדריכלות ועיצוב. העבודה מתבצעת בלוחות זמנים צפופים מרמת התכנון קביעת בעלי המקצוע, בצוע פיקוח ולווי עד גמר. כל זאת תוך העברת דיווח שוטף לבעל הנכס. הלקוח אינו נדרש למעורבות כלשהי בכל תהליך הביצוע. השבחת נכסים לפני מכירה/השכרה אומרים שאין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני. זוהי ההגדרה הכי מדוייקת להשבחת נכסיםותכליתו היא לממש את הפוטנציאל של הנכס באמצעים פשוטים וזמינים, ולהוציא מהנכס שלכם את המקסימום במינימום השקעה. גולת הכותרת ביישום השבחת נכסים היא ליצור את המראה הטוב ביותר עבור הבית, ליצור מצב שאין נקודות חולשה לבית ולעזור לקונים לדמיין כמה נהדר לגור כאן. מהלך זה נועד להכין את הנכס שלכם למכירה או השכרה. זוהי שיטה מהירה וקצרה.

מי מרוויח מהשבחת נכסים ישנים מוזנחים?
חברות נדל"ן מצאו פתרון נוסף להקלה על מצוקת הדיור: השבחת נכסים ישנים ומוזנחים, והפיכתם למתחמי מגורים חדשים ונוצצים. היזמים הם המרוויחים העיקריים, אך אם אתם מתגוררים ליד, גם ערך הדירה שלכם יקפוץ ב-5% אלפי שאוליעדכון אחרון: 24.08.12 , 00:08 לא אחת אנו נתקלים במתחמים ישנים ומוזנחים, ששימשו פעם מקום מרכזי כגון מוקד שירות, מקום עבודה, מפעל או מרכזיית טלפון ישנה. מדובר לרוב במתחמים רחבי ידיים, שבימים אלה של מצוקת קרקעות ודיור, נראה כי הם "מתבזבזים" כל עוד אינם מספקים מקום לבנייה חדשה. כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן : ירוחם נערכת לעיר הבה"דים המרפסת מגיעה עם כוכבית קטנה כמה יעלה לכם בית במכבים? אך אל דאגה: יזמי הנדל"ן כבר מכירים את התופעה וחלקם החלו להשביח קרקעות אלה - במטרה למכור אותן לקבלנים שיבנו עליהן יחידות דיור חדשות ואולי יצליחו להקל במעט על מצוקת הדיור בישראל. אחד מיזמי הנדל"ן הבולטים בשוק הוא קרן ריאליטי, המתמחה בנדל"ן להשבחה. האחרונה העמידה בארבע שנות פעילותה מעל 10 מתחמים להשבחה והיא מורכבת ממשקיעים מהשוק המוסדי וממשקיעים מהשוק הפרטי עם הון נזיל של מעל מיליון דולר. הפרויקט הבולט של הקרן הוא מתחם הגן הבוטני מול אצטדיון בלומפילד ביפו. מדובר במתחם בגודל 32 דונם, שהיה עד לפני שנים אחדות המרכז הלוגיסטי של חברת בזק, וננטש. את המתחם קנתה קרן ריאליטי ב-45 מיליון שקל, ומיד החלה לבצע בו תהליכי השבחה. כלומר, הקרן החלה לקדם תוכנית חדשה לשינוי ייעוד המתחם למגורים ולמסחר, היא הגדילה את היקף זכויות הבנייה במתחם, חתמה על חוזה חכירה מול מינהל מקרקעי ישראל והכשירה מבנים שנבנו ללא היתר. לאחר מכן העמידה קרן ריאליטי את השטח החדש למכירה. ולמה שהקבלנים ירצו לקנות אותו? משום שהשטח החדש שעבר השבחה כלל תוכניות לבניית 670 יחידות דיור ושישה דונם נוספים הוקצו לבניית מבני ציבור, בית ספר יסודי חדש, שטחי מסחר ותעסוקה. שימו לב לרווח: את הקרקע המושבחת מכרה הקרן לחברת הבנייה אקרו נדל"ן תמורת 108 מיליון שקל, וגרפה רווח של לא פחות מ-60 מיליון שקל. בינתיים הספיקה אקרו נדל"ן לשווק את הפרויקט הנקרא "פארק החורשות". הדמיה: איוולב מדיה ‏ (הדמיה: איוולב מדיה) 1 2 3 4 5 אפשר להשביח גם במסגרת פינוי-בינוי פרויקט נוסף שלקחה בו קרן ריאליטי חלק הוא מתחם סלמה הסמוך לשוק הפשפשים, גם הוא ביפו. במתחם, שגודלו 3.3 דונם, יזמה הקרן תוכניות להגדלת מספר יחידות הדיור באמצעות הקטנת גודל הדירות. לצורך כך, טיפלה הקרן בפינוי פולשים, הסבה שטחי מסחר מיושנים למגורים, גישרה בסוגיות משפטיות והקצתה שטח ציבורי כחלק מהמתחם. במתחם הושקעו כ-20 מיליון שקל, ולאחר מכירתו נשארה הקרן עם כ-9 מיליון שקל רווח. עוד פועלת הקרן להשבחת בית המכס הישן ביפו, שנקנה יחד עם אקרו נדל"ן ב-53 מיליון שקל, ולפי התכנון יהיה בית דירות יוקרתי לצד קומת מסחר. ואילו בצמוד לכיכר השעון נרכש מבנה ב-9 מיליון שקל, שמתוכנן להפוך לפרויקט נוצץ עם 30 יחידות דיור. בסופו של יום שוויו של הפרויקט יעמוד, על פי ההערכות, על כ-50 מיליון שקל. גם בהרצליה פועלת הקרן ורכשה באחרונה מבנה ברחוב שדרות ח"ן במרכז העיר ב-8.5 מיליון שקל. שם מתוכנן לקום מבנה עם כמות גדולה יותר של יחידות דיור. באזור שכונת רחביה בירושלים נרכש בניין ב-16 מיליון שקל, ובו יוגדלו זכויות הבנייה וחלקה עם חניון צמוד יאוחד לבניין. הבניין בשכונת רחביה בירושלים. ישודרג הבניין בשכונת רחביה בירושלים. ישודרג כך הוא ייראה. הדמיה של הבניין המשודרג בשכונת רחביה כך הוא ייראה. הדמיה של הבניין המשודרג בשכונת רחביה חברות יזום ובנייה נוספות עוסקות בתחום השבחת מבנים ותיקים והרמת תוכניות חדשות למגורים במקומם. כך, לדוגמא, חברת מגדלי שרונים-אופק יזום ובנייה זכתה השבוע במכרז של מינהל מקרקעי ישראל לשטח בן כ-23 דונם באזור, שבו ייבנו כ-200 יחידות דיור ושטחי ציבור. את השטח, בו קיים כיום קאנטרי קלאב לא בשימוש, קנתה החברה תמורת 51.5 מיליון שקל. הוועדה המקומית אישרה בניית 200 יחידות דיור במקום, והחברה תקדם את שינוי יעוד הקרקע. למרות זאת, השבחת נכסים אינה שמורה רק לחברות ייזום או בנייה. הדבר יכול להגיע גם מיוזמות פרטיות באמצעות תוכניות פינוי-בינוי או תמ"א 38. גם אנחנו יכולים להרוויח מכל הסיפור הזה? "ברגע שבנייה חדשה מתבצעת באזור ישן ומשדרגת את האזור, הדבר ללא ספק משפיע גם על מחירי הדירות הישנות הסמוכות", אומר אהוד המאירי, יו"ר קבוצת שמאות המקרקעין אהוד המאירי ושות'. "ההשפעה היא הדרגתית, וככל שהורסים ומשנים ייעוד - בדרך כלל מאזורי תעשייה ישנים לייעוד של מגורים, כך גם עולים המחירים בסביבה הקרובה בהתאם". לדבריו, כשמבקום מבנה ציבורי או מסחרי מוזנח, שהוריד את ערך דירות המגורים באזורים הסמוכים אליו, מקימים פרויקטים חדשים - בדרך כלל מגיעה אוכלוסייה ממעמד סוציו-אקונומי מבוסס יותר, והדבר תורם לעליית ערך הנכסים באזורים הסמוכים. ערכן של הדירות הסמוכות יכול לעלות בטווח הקצר בכ-5%, ובטווח הארוך, ככל שמתפתחת שכונת מגורים בכ-10-15%. אבל האם גם האדם מהשורה יכול להשקיע בפרויקטים להשבחה? לא ממש. כרטיס הכניסה לשוק ההשבחות יקר מאוד: לדברי אסף ורדי, שותף מייסד בריאליטי, הקרן גייסה עד כה מעל 80 מיליון דולר והגיוס הוא בעיקר משקיעים מוסדיים, ובהם חברות הביטוח הראל ואיילון, קרן הפנסיה של עובדי צבא הקבע, בתי ההשקעות IBI פסגות ואלטשולר שחם ומוסדות להשכלה גבוהה. מבחינת המשקיע הפרטי, עליו לגייס כמיליון דולר נזילים. בהצלחה. לצפייה בפרויקטים חדשים בנדל"ן לחצו כאן מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו פרסום ראשון: 23.08.12, 21:45 לפנייה לכתב/ת שלחו כתבההרשמה לניוזלטרעיתון שישי לחודש מתנה! שתף ב- שתף ב- תגיות: בנייה

השבחת נכסים – לא הוצאה, אלא השקעה
השבחת נכס הוא נושא שעולה בעיקר אצל אנשים העומדים לפני השכרת או מכירת הנכס שברשותם. לכל נכס ישנו מחיר שוק, מחיר הנקבע על פי שורה של פרמטרים הנבחנים על ידי שמאי מקצועיים ועל פי כללים מקצועיים ומוגדרים מאוד. למעשה, אם תזמינו שני שמאים שונים להעריך את שווי הנכס שלכם, תוכלו להיות בטוחים שתקבלו שתי הערכות מאוד דומות ומאוד קרובות זו לזו. השבחת נכסים היא פעולה שמיועדת להעלות את ערך הנכס לקראת מימוש ערכו. מן הסתם, את התהליך הזה ראוי לעבור כבר כשנכנסים אל הנכס, וליהנות מתוצאותיו לאורך שנים, ולא רק לפני שיוצאים ממנו, אבל אם זה לא קרה, אפשר בהחלט לעשות זאת גם לפני שיוצאים מהנכס. ההבדל בין הוצאה כספית ובין השקעה השבחת נכסים הוא תהליך שיכול לכלול שורה של פעולות, החל מפינוי הנכס מחפצים, ניקוי וחיטוי הנכס וצביעה כללית שלו, ועד שיפוץ כללי של הנכס, לרבות עיצוב פנים ואולי גם הרחבת הנכס. העניין הוא שרבים מתייחסים לתהליך ההשבחה כאל הוצאה כספית, ואם מדובר בהוצאה כספית אז למה בכלל לעשות את זה. ובכן, האמת היא שתהליך השבחת נכסים הוא לחלוטין לא הוצאה כספית, אלא דווקא השקעה. כדי להבין את ההבדל בין שני הדברים, נסביר: · הוצאה כספית – הוצאה של כסף לטובת רכישת מוצר או שירות מסויים, כשעצם רכישת המוצר או השירות היא המטרה הסופית · השקעה – הוצאה של כסף לטובת יצירת הכנסה של סכום גדול יותר של כסף השבחת נכס היא למעשה פעולה שאנו משלמים עבורה כסף, אך התוצאה שאנו מקבלים בתמורה לאותו הכסף, תאפשר לנו להרוויח כסף רב יותר, ובמקרה הזה, סכום כסף גדול יותר שנוכל לגבות עבור הנכס. הפערים יכולים להיות משמעותיים בהיבט זה, המספרים יכולים להיות משמעותיים: כך למשל, לו תחליטו להשביח את הנכס על ידי פינוי החפצים וניקויו בלבד, תוספת הערך שלכם לנכס תהיה שולית, אך עדיין תאפשר לכם לגבות סכום כסף גבוה יותר מאשר לו הייתם מציגים חורבה עבשה. לעומת זאת, עיצוב הנכס מחדש, השקעה בשיפוץ יסודי וכדומה, יכולים לעלות לכם הרבה יותר אך גם הערך שתקבלו יהיה גבוה הרבה יותר. הסוד הוא למצוא את נקודת ההשקעה האולטימטיבית שבה אתם משקיעים פחות ממה שאתם צפויים לקבל. השבחת נכסים – אך ורק אם היא יוצרת ערך השבחת נכסים יכולה כאמור להיות מאוד נרחבת ויסודית. במקרה כזה, אתם רוצים לבחון את עלות ההשבחה שיכולה להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים, ולצד זאת לבחון עד כמה תשפיע השבחה זו על סכום הכסף שתוכלו לדרוש עבור נכס המושבח. בכל מקרה, התהליך חייב לייצר עבורכם ערך מובהק. אם גובה ההשקעה צפוי להיות דומה לגובה הסכום שתוכלו לגבות בגין הנכס, לא עשיתם בכך כלום ואתם יכולים להשאיר את משימת ההשבחה לרוכש הנכס. יחד עם זאת, במרבית המקרים ישנו בערך רציונל להשבחת הנכס, שכן התמורה המתקבלת עבור ההשבחה תהיה בדרך כלל גבוהה משמעותית מסכום ההשקעה הנדרש. ליווי על ידי אנשי מקצוע בכל מקרה, את התהליך של השבחת נכסים אתם רוצים לעשות בליווי של איש מקצוע, המתמחה בתחום של עיצוב פנים, וכן לערב בתהליך שמאי מקרקעין, שיבחן את השפעת התהליך על שווי הנכס. הדברים צריכים להיות ברורים ומדוייקים עוד לפני שהתחלתם את עבודות ההשבחה, כשיש לכם תמונה מלאה מהי התמורה לה אתם יכולים לצפות בעקבות תהליך ההשבחה. מן הסתם, יכולת ההשבחה היא מעט מוגבלת כשהיא ממוקדת כל כולה בנכס עצמו, ולא גם בסביבתו, אך לרוב זה מספיק כדי לייצר ערך לא קטן. השבחת נכסים השבחת נכסים וניצול זכויות ניצול זכויות בניה והשבחת נכסים. אם אתם מחזיקים בבניין המניב לכם דמי שכירות קבועים, או בנכס נדל"ני אחר, סביר מאוד שאתם יכולים לבצע השבחה שתגדיל מאוד את הרווחים שלכם. מדריך מפורט לבעל הבית. ידוע ומפורסם הסיפור על אותו יהודי מקרקוב שחלם שוב ושוב על אוצר הזהב שממתין לו מתחת לגשר הגדול בעיר הגדולה פראג. כשהגיע לשם לאחר מאמצים רבים, התברר לו שהאוצר היה טמון כל הזמן מאחורי התנור בביתו שבקרקוב. סיפור זה ממחיש את מה שקורה לא אחת: אנו מחפשים אוצרות במחוזות רחוקים, בעוד שלאמיתו של דבר טרם מימשנו את הפוטנציאל הגלום בסביבתנו הקרובה והמוכרת. אמירה זו נכונה במיוחד באשר להשבחת נכסי נדל"ן שברשותנו. רבים מבעלי הבתים המשקיעים אינם מודעים כלל לכך שהבניין, המגרש או נכס מקרקעין אחר המצוי שנים רבות ברשותם או בבעלות משפחתם, אינם מספקים את התשואה המקסימלית וכי ניתן להפיק מהמבנה רווח גדול בהרבה, בעזרת תכנון נכון. תב"ע חדשה – זכויות הבנייה גדלו רבים מן הבניינים באזור הצפון בכלל ובצפת בפרט, נבנו לפני שנים רבות. מאז בנייתם ועד היום, אושרו תכנית בניין עיר חדשות, אשר הגדילו את זכויות הבניה. לדוגמא, גג של בניין אשר מכיל זכויות בניה מהווה למעשה קרקע לבניה. ברור שככל שמדובר במיקום מבוקש יותר, כך ישתלם יותר לנצל את זכויות הבניה, שכן עלות הבניה זהה פחות או יותר בכל מקום, אולם שווי הדירות שיתקבלו כתוצאה מהבניה ייקבע לפי המיקום ורמת הביקושים. באשר לבניינים אשר מצויים בבעלות אחת, בעלות של אדם אחד, קבוצה או משפחה מגובשת אחת, הרי שמדובר בהזדמנות של ממש. ההזדמנות באה לידי ביטוי בכך שבאזורי ביקוש, התוצר שיתקבל עולה באופן משמעותי על רמת ההשקעה. במקרה של זכויות בניה לפי תב"ע קיימת, אין צורך ביוזמה של תכנית בנין עיר חדשה אשר תעניק זכויות בניה חדשות יש מאין, תכנית אשר נדרשות מס' שנים לאישורה, אלא מדובר בהוצאות היתר בניה אשר בו מבוקש לנצל את זכויות הבניה השייכות לבניין לפי תב"ע קיימת או לפי התמ"א (תוכנית המתאר הארצית). בחירת המסלול האופטימלי המסלולים לביצוע הליך זה של השבחת הנכס הינם מגוונים, לעיתים הדבר ייעשה בדרך של מכירת זכויות הבניה ליזם או קבלן תמורת שיפוץ הבית וחיזוקו או תמורת כסף, לעיתים בדרך של בניה עצמית באמצעות מימון של בנק מלווה. יש לבחון כל מקרה לגופו מתוך בחינת שיקולי המס הרלוונטיים, אפשריות המימון והצרכים השונים של בעלי הזכויות. מדובר בתהליך בירוקרטי מעט סבוך אך לא בלתי אפשרי. הטיפול בנושא מצריך ידע ומיומנות, ומחייב בחירת אנשי מקצוע מיומנים ואמינים בתחום התכנון, המשפט והבניה, אך המסקנה היא ברורה: בדקו היטב האם האוצר לא מסתתר בביתכם מאחורי התנור או על הגג. לייעוץ אתם מוזמנים לחייג למשרדנו 077-917-00-90 ולהוציא מהנכס את מלוא התמורה.


X

יהושע רייכר , השבחת נכסים יהושע רייכר , מאמרים בנושא השבחת נכסים יהושע רייכר , קורס השבחת נכסים יהושע רייכר , השבחת דירות יהושע רייכר , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ יהושע רייכר , השבחת מקרקעין יהושע רייכר , שדרוג הבית לפני מכירה יהושע רייכר , כדאיות בהשבחת נכס יהושע רייכר , השבחת נכסים נדל ן יהושע רייכר , מאמרים בנושא השבחת נכסים יהושע רייכר , קורס השבחת נכסים יהושע רייכר , השבחת מקרקעין יהושע רייכר , שדרוג הבית לפני מכירה יהושע רייכר , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ יהושע רייכר , השבחת נכסים נדל ן יהושע רייכר , מה זה השבחת נכס יהושע רייכר , עליית ערך של דירה יהושע רייכר , איך להשביח דירה יהושע רייכר , השבחת דירות יהושע רייכר , מאמרים בנושא השבחת נכסים יהושע רייכר , קורס השבחת נכסים יהושע רייכר , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ יהושע רייכר , השבחת מקרקעין יהושע רייכר , השבחת נכסים לפני מכירה יהושע רייכר , שדרוג הבית לפני מכירה יהושע רייכר , כדאיות בהשבחת נכס יהושע רייכר , השבחת נכסים באנגלית יהושע רייכר , נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ יהושע רייכר , רשם החברות יהושע רייכר , קבלן מרפסות אשדוד יהושע רייכר , השבחת מקרקעין יהושע רייכר , מאמרים בנושא השבחת נכסים יהושע רייכר , קורס השבחת נכסים יהושע רייכר , השבחת דירות יהושע רייכר , השבחת נכסים לפני מכירה יהושע רייכר , שדרוג הבית לפני מכירה יהושע רייכר , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ יהושע רייכר , השבחת נכסים באנגלית יהושע רייכר , הום סטייג'ינג יהושע רייכר , שדרוג הבית לפני מכירה יהושע רייכר , השבחת נכסים לפני מכירה יהושע רייכר , הום סטיילינג לפני מכירה יהושע רייכר , שיפוץ דירה לפני מכירה יהושע רייכר , הום סטייג'ינג יהושע רייכר , קורס הום סטייג'ינג יהושע רייכר , הום סטייג'ינג טיפים יהושע רייכר , השבחת דירה לפני מכירה יהושע רייכר , אנה גוטמן יהושע רייכר , כדאיות בהשבחת נכס יהושע רייכר , מאמרים בנושא השבחת נכסים יהושע רייכר , קורס השבחת נכסים יהושע רייכר , השבחת נכסים לפני מכירה יהושע רייכר , שדרוג הבית לפני מכירה יהושע רייכר , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ יהושע רייכר , השבחת נכסים באנגלית יהושע רייכר , הום סטייג'ינג יהושע רייכר , מס שבח יהושע רייכר , השבחת נכסים נדל ן יהושע רייכר , קורס השבחת נכסים יהושע רייכר , אלחנן מגידוביץ יהושע רייכר , מאמרים בנושא השבחת נכסים יהושע רייכר , השבחת דירות יהושע רייכר , השבחת נכסים לפני מכירה יהושע רייכר , השבחת נכסים באנגלית יהושע רייכר , שדרוג הבית לפני מכירה יהושע רייכר , השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ יהושע רייכר , יהושע רייכר , שדרוג נכסים יהושע רייכר , יזמות בנדל"ן יהושע רייכר , יזמות נדל ן איך להתחיל יהושע רייכר , יזמות נדל ן מאמרים יהושע רייכר , קורס יזמות נדלן יהושע רייכר , קורס השקעות נדל"ן יהושע רייכר , קורס יזמות נדל ן פסגות יהושע רייכר , יזם נדל ן מתחיל יהושע רייכר , יזמות נדל ן ויקיפדיה יהושע רייכר , חברת יזמות נדל"ן יהושע רייכר , יזמות נדל ן איך להתחיל יהושע רייכר , יזמות נדל ן מאמרים יהושע רייכר , יזם נדל ן ויקיפדיה יהושע רייכר , רשימת יזמי נדל"ן יהושע רייכר , יזם מתחיל יהושע רייכר , חברת יזמות נדל"ן יהושע רייכר , איך להתחיל בעולם הנדלן יהושע רייכר , יזמות נדל ן דרושים יהושע רייכר , איך מתחילים להיות קבלן יהושע רייכר , קורס יזמות נדלן יהושע רייכר , קורס יזמות נדל ן פסגות יהושע רייכר , קורס השקעות נדל"ן יהושע רייכר , קורס נדלן מחיר יהושע רייכר , יזמות נדל ן איך להתחיל יהושע רייכר , יזמות נדל ן מאמרים יהושע רייכר , קורס נדל ן באינטרנט יהושע רייכר , לימודי נדל ן באינטרנט בחינם יהושע רייכר , קורס יזמות נדל ן ירושלים יהושע רייכר , קורס השקעות נדל"ן יהושע רייכר , קורס יזמות והשקעות בנדל"ן יהושע רייכר , קורס יזמות נדל ן פסגות יהושע רייכר , קורס השקעות נדל"ן מחיר יהושע רייכר , קורס השקעות נדל"ן – האוניברסיטה הפתוחה יהושע רייכר , קורס נדלן מחיר יהושע רייכר , לימודי נדל ן באינטרנט בחינם יהושע רייכר , יזמות נדל ן איך להתחיל יהושע רייכר , קורס השקעות נדל"ן בחו"ל יהושע רייכר , קורס יזמות נדל ן פסגות יהושע רייכר , קורס יזמות נדלן יהושע רייכר , קורס השקעות נדל"ן יהושע רייכר , קורס נדלן יהושע רייכר , קורס נדלן מחיר יהושע רייכר , קורס השקעות נדל"ן מחיר יהושע רייכר , פסגות נדל ן חזי חיים יהושע רייכר , לימודי תיווך נדל"ן יהושע רייכר , קורס נדל ן באינטרנט יהושע רייכר , יזם נדל ן מתחיל יהושע רייכר , יזמות נדל ן מאמרים יהושע רייכר , יזם נדל ן ויקיפדיה יהושע רייכר , יזם מתחיל יהושע רייכר , רשימת יזמי נדל"ן יהושע רייכר , חברת יזמות נדל"ן יהושע רייכר , יזמות נדל ן דרושים יהושע רייכר , איך מתחילים להיות קבלן יהושע רייכר , יזמי נדל ן בישראל יהושע רייכר , יזמות נדל ן ויקיפדיה יהושע רייכר , מה זה יזם נדל ן יהושע רייכר , ראשי תיבות נדל"ן יהושע רייכר , נדל ן לימודים יהושע רייכר , מה זה נדל ן יהושע רייכר , נדל ויקיפדיה יהושע רייכר , רשימת יזמי נדל"ן יהושע רייכר , נדל ן קיצור של יהושע רייכר , נכסי דלא ניידי יהושע רייכר , חברת יזמות נדל"ן יהושע רייכר , חברות בניה ויזמות יהושע רייכר , רפאל א.ג יזמות בע"מ יהושע רייכר , רפאל נדל ן טלפון יהושע רייכר , ד.רפאל יזמות בע"מ יהושע רייכר , חי רפאל יזמות ובניה יהושע רייכר , ד. רפאל יזמות בינלאומית 2009 בע"מ יהושע רייכר , קבוצת רפאל נתניה על הים יהושע רייכר , חברות נדל"ן בישראל יהושע רייכר , יהושע רייכר , מימון פרויקטים בנדל"ן יהושע רייכר , מימון פרויקטים בנדל"ן יהושע רייכר , מימון נדל"ן יהושע רייכר , חברת יסודות יהושע רייכר , הראל יהושע רייכר , מימון נדל"ן יהושע רייכר , מימון חוץ בנקאי לנדל"ן יהושע רייכר , הראל מימון נדל"ן יהושע רייכר , הראל נדל"ן והשקעות יהושע רייכר , גמלא מילניום השקעות בע"מ יהושע רייכר , גמלא הראל כתובת יהושע רייכר , טל תפוחי גמלא יהושע רייכר , קרן אקספו מימון חוץ בנקאי יהושע רייכר , מימון ליזמי נדל ן יהושע רייכר , חברת יסודות יהושע רייכר , יסודות נדלן רחובות יהושע רייכר , חברת יסודות נדל"ן יהושע רייכר , חברת יסודות פארק המדע יהושע רייכר , חברת יסודות תמ"א 38 יהושע רייכר , עופר זרף יהושע רייכר , יסודות עופר זרף יהושע רייכר , יסודות איתנים בע"מ יהושע רייכר , יסודות איתנים טלפון יהושע רייכר , הראל יהושע רייכר , הראל טפסים יהושע רייכר , הראל ביטוח בריאות יהושע רייכר , הראל ביטוח חיים יהושע רייכר , הראל טלפון יהושע רייכר , הראל אזור אישי יהושע רייכר , הראל פנסיה טלפון יהושע רייכר , הראל מעסיקים יהושע רייכר , הראל ביטוח רכב יהושע רייכר , יהושע רייכר , מגרשים למכירה במרכז יהושע רייכר , מגרשים לבנייה מיידית יהושע רייכר , קרקע לבניה בחינם יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית במרכז יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון יהושע רייכר , מגרשים מופשרים למכירה יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים בדרום יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים בצפון יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית בשפלה יהושע רייכר , מגרשים לבנייה מיידית יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית יהושע רייכר , מגרשים למכירה בצפון יהושע רייכר , מגרשים למכירה במרכז יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים יהושע רייכר , קרקע לבנייה בחינם יהושע רייכר , מגרשים למכירה בדרום יהושע רייכר , בניה קלה יהושע רייכר , בניה ירוקה יהושע רייכר , יהושע רייכר בניה קלה , יהושע רייכר בניה ירוקה , מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון יהושע רייכר , מגרשים לבניה בשרון יהושע רייכר , קרקע לבניה בחינם יהושע רייכר , קרקע בחינם 2017 יהושע רייכר , קרקעות בחינם בדרום יהושע רייכר , קרקע לבנייה בצפון יהושע רייכר , שטח חינם מהמדינה יהושע רייכר , קרקע חקלאית חינם יהושע רייכר , קרקע לבנייה מיידית יהושע רייכר , קרקע לבנייה עצמית יהושע רייכר , קרקע חינם לזוגות צעירים יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית במרכז יהושע רייכר , מגרשים למכירה במרכז יהושע רייכר , מגרשים למכירה בצפון יהושע רייכר , מגרשים לבניה רוויה למכירה יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים יהושע רייכר , מגרשים למכירה בדרום יהושע רייכר , קרקע לבנייה בחינם יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית בצפון יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון יהושע רייכר , מכרזים מגרשים בראשון לציון יהושע רייכר , הפשרת קרקעות בראשון לציון יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית במרכז יהושע רייכר , וילות למכירה בנחלת יהודה יהושע רייכר , בית פרטי למכירה בשיכון המזרח יהושע רייכר , מגרשים למכירה בבאר יעקב יהושע רייכר , מגרשים רכב בראשון לציון יהושע רייכר , שכונת נווה דקלים ראשון לציון יהושע רייכר , מגרשים מופשרים למכירה יהושע רייכר , מגרשים למכירה במרכז יהושע רייכר , מגרשים לבנייה מיידית יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים יהושע רייכר , מגרשים למכירה בצפון יהושע רייכר , מגרשים לבניה רוויה למכירה יהושע רייכר , קרקע מופשרת לבניה יהושע רייכר , קרקע לבנייה בחינם יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים בדרום יהושע רייכר , וילות למכירה במושבים בדרום יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית בדרום יהושע רייכר , קרקע בדרום הארץ יהושע רייכר , בתים למכירה במושבים ליד אשקלון יהושע רייכר , מגרשים במושבים בשפלה יד שניה יהושע רייכר , נווה תמרים מחיר יהושע רייכר , קרקע חינם בנגב יהושע רייכר , נווה תמרים בנגב יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים בצפון יהושע רייכר , מגרשים לבניה בצפון בחינם יהושע רייכר , מגרשים למכירה בקיבוצים בצפון יהושע רייכר , שטחים למכירה ברמת הגולן יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית בצפון יהושע רייכר , מגרשים בגליל יהושע רייכר , מגרשים למכירה בגליל המערבי יהושע רייכר , מחיר קרקע חקלאית בצפון יהושע רייכר , שטחים חקלאיים למכירה יהושע רייכר , מגרשים לבניה עצמית בשפלה יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים במרכז יהושע רייכר , וילות למכירה במושבים בשפלה יהושע רייכר , מגרשים לבנייה מיידית יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים בדרום יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים באזור ירושלים יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים בשרון יהושע רייכר , קרקע לבניה בחינם יהושע רייכר , מגרשים למכירה במושבים בצפון יהושע רייכר , יהושע רייכר , תמ"א 38.2 יהושע רייכר , תמ"א 38 יהושע רייכר , תמ"א 38 תיקון 2 יהושע רייכר , תמ"א 38 מדלן יהושע רייכר , תמ א 38 חולון יהושע רייכר , תמ א 38 תל אביב יהושע רייכר , תמ א 38 חיפה יהושע רייכר , תמ"א 38 תיקון 4 יהושע רייכר , תמ א 38 ירושלים יהושע רייכר , תמ א 38 1 יהושע רייכר , תמ"א 38 תיקון 2 יהושע רייכר , חוק תמ"א 38/2 יהושע רייכר , אחוז הסכמה לתמ"א 38/2 יהושע רייכר , תנאים לתמ"א 38/2 יהושע רייכר , תמ א 38 2 הסכמת דיירים יהושע רייכר , מה ההבדל בין תמ"א 38/2 פינוי בינוי יהושע רייכר , תמ א 38 1 יהושע רייכר , תמ א 38 3 יהושע רייכר , תמ"א 38/2 רוב דרוש יהושע רייכר , תמ"א 38 מדלן יהושע רייכר , תמ א 38 חולון יהושע רייכר , תמ א 38 תיקון 2 יהושע רייכר , תמ א 38 פינוי בינוי יהושע רייכר , תמ א 38 תל אביב יהושע רייכר , תמ א 38 ירושלים יהושע רייכר , תמ א 38 מה זה יהושע רייכר , תמ"א 38 נוסח משולב יהושע רייכר , תמ"א ראשי תיבות יהושע רייכר , תמ א 38 חולון יהושע רייכר , תמ א 38 חולון למכירה יהושע רייכר , תמ א 38 פרויקטים יהושע רייכר , תמ א 38 2 חולון יהושע רייכר , תמ א 38 חולון גבעת התחמושת יהושע רייכר , תמ א 38 פנחס לבון חולון יהושע רייכר , תמ א 38 חולון אילת 56 יהושע רייכר , פינוי בינוי קוגל חולון יהושע רייכר , פינוי בינוי חולון יהושע רייכר , תמ א 38 תל אביב יהושע רייכר , פינוי בינוי בתל אביב יהושע רייכר , דירות למכירה תמ"א 38 תל אביב יהושע רייכר , תמ"א 38 רמת אביב יהושע רייכר , תמ א 38 3 תל אביב יהושע רייכר , תמ א 38 רובע 3 תל אביב יהושע רייכר , תמ א 38 עיריית תל אביב יהושע רייכר , מסמך מנחה לבחינת בקשות להיתרי בניה המוגשות מכח תמ"א 38 יהושע רייכר , פינוי בינוי בדרום תל אביב יהושע רייכר , תמ א 38 חיפה יהושע רייכר , מסמך מדיניות תמ"א 38 חיפה יהושע רייכר , יזמי תמ"א 38 בחיפה יהושע רייכר , דירות תמ"א 38 למכירה בחיפה יהושע רייכר , קבלני תמ"א 38 חיפה יהושע רייכר , תמ"א 38 חיפה מדלן יהושע רייכר , תמ א 38 2 חיפה יהושע רייכר , דורפברגר תמ"א 38 יהושע רייכר , תוכנית תמ א 38 חיפה יהושע רייכר , "א 38 תיקון 4 יהושע רייכר , שינוי 4 לתמ"א 38 יהושע רייכר , התיקון הרביעי לתמ"א 38 יהושע רייכר , תמ"א 38 תיקון 4 pdf יהושע רייכר , תמ"א 38 תיקון 3 נוסח מלא יהושע רייכר , תמ"א 38 תיקון 5 יהושע רייכר , תמ"א 38 תיקון 2016 יהושע רייכר , זכויות דיירים תמ א 38 יהושע רייכר , תמ"א 38 היטל השבחה יהושע רייכר , תמ א 38 ירושלים יהושע רייכר , תמ"א 38 עיריית ירושלים יהושע רייכר , קבלנים תמ א 38 ירושלים יהושע רייכר , תכנית 10038 ירושלים יהושע רייכר , חברות תמ א 38 בירושלים יהושע רייכר , תמ א 38 2 ירושלים יהושע רייכר , פינוי בינוי בירושלים יהושע רייכר , אדריכל תמ א 38 ירושלים יהושע רייכר , פינוי בינוי בר יוחאי ירושלים יהושע רייכר , תמ א 38 1 יהושע רייכר , תמ"א 38 תיקון 1 יהושע רייכר , תמ א 38 1 2 3 יהושע רייכר , מה זה תמ"א 1 יהושע רייכר , פינוי בינוי תמ"א 38/2 יהושע רייכר , תמ א 38 3 יהושע רייכר , תמ"א 38 א יהושע רייכר , תמ"א 38 זכויות הדיירים יהושע רייכר , מה זה תמ א 38 1 יהושע רייכר , יהושע רייכר , שדרוג בניינים יהושע רייכר , יהושע רייכר , יהושע רייכר השבחת נכסים , יהושע רייכר מאמרים בנושא השבחת נכסים , יהושע רייכר קורס השבחת נכסים , יהושע רייכר השבחת דירות , יהושע רייכר השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , יהושע רייכר השבחת מקרקעין , יהושע רייכר שדרוג הבית לפני מכירה , יהושע רייכר כדאיות בהשבחת נכס , יהושע רייכר השבחת נכסים נדל ן , יהושע רייכר מאמרים בנושא השבחת נכסים , יהושע רייכר קורס השבחת נכסים , יהושע רייכר השבחת מקרקעין , יהושע רייכר שדרוג הבית לפני מכירה , יהושע רייכר השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , יהושע רייכר השבחת נכסים נדל ן , יהושע רייכר מה זה השבחת נכס , יהושע רייכר עליית ערך של דירה , יהושע רייכר איך להשביח דירה , יהושע רייכר השבחת דירות , יהושע רייכר מאמרים בנושא השבחת נכסים , יהושע רייכר קורס השבחת נכסים , יהושע רייכר השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , יהושע רייכר השבחת מקרקעין , יהושע רייכר השבחת נכסים לפני מכירה , יהושע רייכר שדרוג הבית לפני מכירה , יהושע רייכר כדאיות בהשבחת נכס , יהושע רייכר השבחת נכסים באנגלית , יהושע רייכר נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , יהושע רייכר רשם החברות , יהושע רייכר קבלן מרפסות אשדוד , יהושע רייכר השבחת מקרקעין , יהושע רייכר מאמרים בנושא השבחת נכסים , יהושע רייכר קורס השבחת נכסים , יהושע רייכר השבחת דירות , יהושע רייכר השבחת נכסים לפני מכירה , יהושע רייכר שדרוג הבית לפני מכירה , יהושע רייכר השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , יהושע רייכר השבחת נכסים באנגלית , יהושע רייכר הום סטייג'ינג , יהושע רייכר שדרוג הבית לפני מכירה , יהושע רייכר השבחת נכסים לפני מכירה , יהושע רייכר הום סטיילינג לפני מכירה , יהושע רייכר שיפוץ דירה לפני מכירה , יהושע רייכר הום סטייג'ינג , יהושע רייכר קורס הום סטייג'ינג , יהושע רייכר הום סטייג'ינג טיפים , יהושע רייכר השבחת דירה לפני מכירה , יהושע רייכר אנה גוטמן , יהושע רייכר כדאיות בהשבחת נכס , יהושע רייכר מאמרים בנושא השבחת נכסים , יהושע רייכר קורס השבחת נכסים , יהושע רייכר השבחת נכסים לפני מכירה , יהושע רייכר שדרוג הבית לפני מכירה , יהושע רייכר השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , יהושע רייכר השבחת נכסים באנגלית , יהושע רייכר הום סטייג'ינג , יהושע רייכר מס שבח , יהושע רייכר השבחת נכסים נדל ן , יהושע רייכר קורס השבחת נכסים , יהושע רייכר אלחנן מגידוביץ , יהושע רייכר מאמרים בנושא השבחת נכסים , יהושע רייכר השבחת דירות , יהושע רייכר השבחת נכסים לפני מכירה , יהושע רייכר השבחת נכסים באנגלית , יהושע רייכר שדרוג הבית לפני מכירה , יהושע רייכר השבחת נכסים מרכז מ.ל.ט.ש בע"מ , יהושע רייכר , יהושע רייכר שדרוג נכסים , יהושע רייכר יזמות בנדל"ן , יהושע רייכר יזמות נדל ן איך להתחיל , יהושע רייכר יזמות נדל ן מאמרים , יהושע רייכר קורס יזמות נדלן , יהושע רייכר קורס השקעות נדל"ן , יהושע רייכר קורס יזמות נדל ן פסגות , יהושע רייכר יזם נדל ן מתחיל , יהושע רייכר יזמות נדל ן ויקיפדיה , יהושע רייכר חברת יזמות נדל"ן , יהושע רייכר יזמות נדל ן איך להתחיל , יהושע רייכר יזמות נדל ן מאמרים , יהושע רייכר יזם נדל ן ויקיפדיה , יהושע רייכר רשימת יזמי נדל"ן , יהושע רייכר יזם מתחיל , יהושע רייכר חברת יזמות נדל"ן , יהושע רייכר איך להתחיל בעולם הנדלן , יהושע רייכר יזמות נדל ן דרושים , יהושע רייכר איך מתחילים להיות קבלן , יהושע רייכר קורס יזמות נדלן , יהושע רייכר קורס יזמות נדל ן פסגות , יהושע רייכר קורס השקעות נדל"ן , יהושע רייכר קורס נדלן מחיר , יהושע רייכר יזמות נדל ן איך להתחיל , יהושע רייכר יזמות נדל ן מאמרים , יהושע רייכר קורס נדל ן באינטרנט , יהושע רייכר לימודי נדל ן באינטרנט בחינם , יהושע רייכר קורס יזמות נדל ן ירושלים , יהושע רייכר קורס השקעות נדל"ן , יהושע רייכר קורס יזמות והשקעות בנדל"ן , יהושע רייכר קורס יזמות נדל ן פסגות , יהושע רייכר קורס השקעות נדל"ן מחיר , יהושע רייכר קורס השקעות נדל"ן – האוניברסיטה הפתוחה , יהושע רייכר קורס נדלן מחיר , יהושע רייכר לימודי נדל ן באינטרנט בחינם , יהושע רייכר יזמות נדל ן איך להתחיל , יהושע רייכר קורס השקעות נדל"ן בחו"ל , יהושע רייכר קורס יזמות נדל ן פסגות , יהושע רייכר קורס יזמות נדלן , יהושע רייכר קורס השקעות נדל"ן , יהושע רייכר קורס נדלן , יהושע רייכר קורס נדלן מחיר , יהושע רייכר קורס השקעות נדל"ן מחיר , יהושע רייכר פסגות נדל ן חזי חיים , יהושע רייכר לימודי תיווך נדל"ן , יהושע רייכר קורס נדל ן באינטרנט , יהושע רייכר יזם נדל ן מתחיל , יהושע רייכר יזמות נדל ן מאמרים , יהושע רייכר יזם נדל ן ויקיפדיה , יהושע רייכר יזם מתחיל , יהושע רייכר רשימת יזמי נדל"ן , יהושע רייכר חברת יזמות נדל"ן , יהושע רייכר יזמות נדל ן דרושים , יהושע רייכר איך מתחילים להיות קבלן , יהושע רייכר יזמי נדל ן בישראל , יהושע רייכר יזמות נדל ן ויקיפדיה , יהושע רייכר מה זה יזם נדל ן , יהושע רייכר ראשי תיבות נדל"ן , יהושע רייכר נדל ן לימודים , יהושע רייכר מה זה נדל ן , יהושע רייכר נדל ויקיפדיה , יהושע רייכר רשימת יזמי נדל"ן , יהושע רייכר נדל ן קיצור של , יהושע רייכר נכסי דלא ניידי , יהושע רייכר חברת יזמות נדל"ן , יהושע רייכר חברות בניה ויזמות , יהושע רייכר רפאל א.ג יזמות בע"מ , יהושע רייכר רפאל נדל ן טלפון , יהושע רייכר ד.רפאל יזמות בע"מ , יהושע רייכר חי רפאל יזמות ובניה , יהושע רייכר ד. רפאל יזמות בינלאומית 2009 בע"מ , יהושע רייכר קבוצת רפאל נתניה על הים , יהושע רייכר חברות נדל"ן בישראל , יהושע רייכר , יהושע רייכר מימון פרויקטים בנדל"ן , יהושע רייכר מימון פרויקטים בנדל"ן , יהושע רייכר מימון נדל"ן , יהושע רייכר חברת יסודות , יהושע רייכר הראל , יהושע רייכר מימון נדל"ן , יהושע רייכר מימון חוץ בנקאי לנדל"ן , יהושע רייכר הראל מימון נדל"ן , יהושע רייכר הראל נדל"ן והשקעות , יהושע רייכר גמלא מילניום השקעות בע"מ , יהושע רייכר גמלא הראל כתובת , יהושע רייכר טל תפוחי גמלא , יהושע רייכר קרן אקספו מימון חוץ בנקאי , יהושע רייכר מימון ליזמי נדל ן , יהושע רייכר חברת יסודות , יהושע רייכר יסודות נדלן רחובות , יהושע רייכר חברת יסודות נדל"ן , יהושע רייכר חברת יסודות פארק המדע , יהושע רייכר חברת יסודות תמ"א 38 , יהושע רייכר עופר זרף , יהושע רייכר יסודות עופר זרף , יהושע רייכר יסודות איתנים בע"מ , יהושע רייכר יסודות איתנים טלפון , יהושע רייכר הראל , יהושע רייכר הראל טפסים , יהושע רייכר הראל ביטוח בריאות , יהושע רייכר הראל ביטוח חיים , יהושע רייכר הראל טלפון , יהושע רייכר הראל אזור אישי , יהושע רייכר הראל פנסיה טלפון , יהושע רייכר הראל מעסיקים , יהושע רייכר הראל ביטוח רכב , יהושע רייכר , יהושע רייכר מגרשים למכירה במרכז , יהושע רייכר מגרשים לבנייה מיידית , יהושע רייכר קרקע לבניה בחינם , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית במרכז , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון , יהושע רייכר מגרשים מופשרים למכירה , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים בדרום , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים בצפון , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בשפלה , יהושע רייכר מגרשים לבנייה מיידית , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית , יהושע רייכר מגרשים למכירה בצפון , יהושע רייכר מגרשים למכירה במרכז , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים , יהושע רייכר קרקע לבנייה בחינם , יהושע רייכר מגרשים למכירה בדרום , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון , יהושע רייכר מגרשים לבניה בשרון , יהושע רייכר קרקע לבניה בחינם , יהושע רייכר קרקע בחינם 2017 , יהושע רייכר קרקעות בחינם בדרום , יהושע רייכר קרקע לבנייה בצפון , יהושע רייכר שטח חינם מהמדינה , יהושע רייכר קרקע חקלאית חינם , יהושע רייכר קרקע לבנייה מיידית , יהושע רייכר קרקע לבנייה עצמית , יהושע רייכר קרקע חינם לזוגות צעירים , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית במרכז , יהושע רייכר מגרשים למכירה במרכז , יהושע רייכר מגרשים למכירה בצפון , יהושע רייכר מגרשים לבניה רוויה למכירה , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים , יהושע רייכר מגרשים למכירה בדרום , יהושע רייכר קרקע לבנייה בחינם , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בצפון , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון , יהושע רייכר מכרזים מגרשים בראשון לציון , יהושע רייכר הפשרת קרקעות בראשון לציון , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית במרכז , יהושע רייכר וילות למכירה בנחלת יהודה , יהושע רייכר בית פרטי למכירה בשיכון המזרח , יהושע רייכר מגרשים למכירה בבאר יעקב , יהושע רייכר מגרשים רכב בראשון לציון , יהושע רייכר שכונת נווה דקלים ראשון לציון , יהושע רייכר מגרשים מופשרים למכירה , יהושע רייכר מגרשים למכירה במרכז , יהושע רייכר מגרשים לבנייה מיידית , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בראשון לציון , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים , יהושע רייכר מגרשים למכירה בצפון , יהושע רייכר מגרשים לבניה רוויה למכירה , יהושע רייכר קרקע מופשרת לבניה , יהושע רייכר קרקע לבנייה בחינם , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים בדרום , יהושע רייכר וילות למכירה במושבים בדרום , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בדרום , יהושע רייכר קרקע בדרום הארץ , יהושע רייכר בתים למכירה במושבים ליד אשקלון , יהושע רייכר מגרשים במושבים בשפלה יד שניה , יהושע רייכר נווה תמרים מחיר , יהושע רייכר קרקע חינם בנגב , יהושע רייכר נווה תמרים בנגב , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים בצפון , יהושע רייכר מגרשים לבניה בצפון בחינם , יהושע רייכר מגרשים למכירה בקיבוצים בצפון , יהושע רייכר שטחים למכירה ברמת הגולן , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בצפון , יהושע רייכר מגרשים בגליל , יהושע רייכר מגרשים למכירה בגליל המערבי , יהושע רייכר מחיר קרקע חקלאית בצפון , יהושע רייכר שטחים חקלאיים למכירה , יהושע רייכר מגרשים לבניה עצמית בשפלה , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים במרכז , יהושע רייכר וילות למכירה במושבים בשפלה , יהושע רייכר מגרשים לבנייה מיידית , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים בדרום , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים באזור ירושלים , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים בשרון , יהושע רייכר קרקע לבניה בחינם , יהושע רייכר מגרשים למכירה במושבים בצפון , יהושע רייכר , יהושע רייכר תמ"א 38.2 , יהושע רייכר תמ"א 38 , יהושע רייכר תמ"א 38 תיקון 2 , יהושע רייכר תמ"א 38 מדלן , יהושע רייכר תמ א 38 חולון , יהושע רייכר תמ א 38 תל אביב , יהושע רייכר תמ א 38 חיפה , יהושע רייכר תמ"א 38 תיקון 4 , יהושע רייכר תמ א 38 ירושלים , יהושע רייכר תמ א 38 1 , יהושע רייכר תמ"א 38 תיקון 2 , יהושע רייכר חוק תמ"א 38/2 , יהושע רייכר אחוז הסכמה לתמ"א 38/2 , יהושע רייכר תנאים לתמ"א 38/2 , יהושע רייכר תמ א 38 2 הסכמת דיירים , יהושע רייכר מה ההבדל בין תמ"א 38/2 פינוי בינוי , יהושע רייכר תמ א 38 1 , יהושע רייכר תמ א 38 3 , יהושע רייכר תמ"א 38/2 רוב דרוש , יהושע רייכר תמ"א 38 מדלן , יהושע רייכר תמ א 38 חולון , יהושע רייכר תמ א 38 תיקון 2 , יהושע רייכר תמ א 38 פינוי בינוי , יהושע רייכר תמ א 38 תל אביב , יהושע רייכר תמ א 38 ירושלים , יהושע רייכר תמ א 38 מה זה , יהושע רייכר תמ"א 38 נוסח משולב , יהושע רייכר תמ"א ראשי תיבות , יהושע רייכר תמ א 38 חולון , יהושע רייכר תמ א 38 חולון למכירה , יהושע רייכר תמ א 38 פרויקטים , יהושע רייכר תמ א 38 2 חולון , יהושע רייכר תמ א 38 חולון גבעת התחמושת , יהושע רייכר תמ א 38 פנחס לבון חולון , יהושע רייכר תמ א 38 חולון אילת 56 , יהושע רייכר פינוי בינוי קוגל חולון , יהושע רייכר פינוי בינוי חולון , יהושע רייכר תמ א 38 תל אביב , יהושע רייכר פינוי בינוי בתל אביב , יהושע רייכר דירות למכירה תמ"א 38 תל אביב , יהושע רייכר תמ"א 38 רמת אביב , יהושע רייכר תמ א 38 3 תל אביב , יהושע רייכר תמ א 38 רובע 3 תל אביב , יהושע רייכר תמ א 38 עיריית תל אביב , יהושע רייכר מסמך מנחה לבחינת בקשות להיתרי בניה המוגשות מכח תמ"א 38 , יהושע רייכר פינוי בינוי בדרום תל אביב , יהושע רייכר תמ א 38 חיפה , יהושע רייכר מסמך מדיניות תמ"א 38 חיפה , יהושע רייכר יזמי תמ"א 38 בחיפה , יהושע רייכר דירות תמ"א 38 למכירה בחיפה , יהושע רייכר קבלני תמ"א 38 חיפה , יהושע רייכר תמ"א 38 חיפה מדלן , יהושע רייכר תמ א 38 2 חיפה , יהושע רייכר דורפברגר תמ"א 38 , יהושע רייכר תוכנית תמ א 38 חיפה , יהושע רייכר "א 38 תיקון 4 , יהושע רייכר שינוי 4 לתמ"א 38 , יהושע רייכר התיקון הרביעי לתמ"א 38 , יהושע רייכר תמ"א 38 תיקון 4 pdf , יהושע רייכר תמ"א 38 תיקון 3 נוסח מלא , יהושע רייכר תמ"א 38 תיקון 5 , יהושע רייכר תמ"א 38 תיקון 2016 , יהושע רייכר זכויות דיירים תמ א 38 , יהושע רייכר תמ"א 38 היטל השבחה , יהושע רייכר תמ א 38 ירושלים , יהושע רייכר תמ"א 38 עיריית ירושלים , יהושע רייכר קבלנים תמ א 38 ירושלים , יהושע רייכר תכנית 10038 ירושלים , יהושע רייכר חברות תמ א 38 בירושלים , יהושע רייכר תמ א 38 2 ירושלים , יהושע רייכר פינוי בינוי בירושלים , יהושע רייכר אדריכל תמ א 38 ירושלים , יהושע רייכר פינוי בינוי בר יוחאי ירושלים , יהושע רייכר תמ א 38 1 , יהושע רייכר תמ"א 38 תיקון 1 , יהושע רייכר תמ א 38 1 2 3 , יהושע רייכר מה זה תמ"א 1 , יהושע רייכר פינוי בינוי תמ"א 38/2 , יהושע רייכר תמ א 38 3 , יהושע רייכר תמ"א 38 א , יהושע רייכר תמ"א 38 זכויות הדיירים , יהושע רייכר מה זה תמ א 38 1 , יהושע רייכר , יהושע רייכר שדרוג בניינים , יהושע רייכר , יהושע רייכר נדל"ן קבוצות רכישה , יהושע רייכר קבוצת רכישה דירות , יהושע רייכר קבוצות רכישה בירושלים , יהושע רייכר קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות , יהושע רייכר קבוצת רכישה סיכונים , יהושע רייכר קבוצות רכישה למוצרים , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה מיסוי , יהושע רייכר קבוצת רכישה מודיעין , יהושע רייכר קבוצת רכישה דירות , יהושע רייכר קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות , יהושע רייכר קבוצת רכישה סיכונים , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה מה זה , יהושע רייכר קבוצת רכישה מיסוי , יהושע רייכר קבוצות רכישה למוצרים , יהושע רייכר קבוצת רכישה מודיעין , יהושע רייכר קבוצות רכישה בירושלים , יהושע רייכר קבוצת רכישה דירות , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדלן , יהושע רייכר קבוצת רכישה סיכונים , יהושע רייכר קבוצת רכישה מה זה , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה מודיעין , יהושע רייכר קבוצות רכישה למוצרים , יהושע רייכר קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות , יהושע רייכר קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות , יהושע רייכר קבוצת רכישה מיסוי , יהושע רייכר רכישת דירה מחבר בקבוצת רכישה , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדלן , יהושע רייכר קבוצת רכישה סיכונים , יהושע רייכר קבוצת רכישה דירות , יהושע רייכר קבוצת רכישה מה זה , יהושע רייכר קבוצת רכישה מודיעין , יהושע רייכר קבוצת רכישה סיכונים , יהושע רייכר קבוצת רכישה דירות , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדלן , יהושע רייכר קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות , יהושע רייכר קבוצת רכישה מה זה , יהושע רייכר קבוצות רכישה בירושלים , יהושע רייכר קבוצת רכישה מיסוי , יהושע רייכר קבוצת רכישה מודיעין , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצות רכישה למוצרים , יהושע רייכר קנייה קבוצתית מוצרי חשמל , יהושע רייכר אתרי קנייה קבוצתית , יהושע רייכר קונים ביחד , יהושע רייכר רכישה קבוצתית , יהושע רייכר קניות קבוצתיות באינטרנט , יהושע רייכר קנייה חברתית , יהושע רייכר מוצרי חשמל לדירה חדשה , יהושע רייכר מכירה קבוצתית , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה בתל אביב יפו , יהושע רייכר קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב , יהושע רייכר קבוצות רכישה בגוש הגדול , יהושע רייכר קבוצות רכישה רמת גן , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדלן , יהושע רייכר קבוצת רכישה פתח תקווה , יהושע רייכר רכישה קבוצתית דירה , יהושע רייכר קבוצת רכישה מיסוי , יהושע רייכר תיקון 69 לחוק מיסוי מקרקעין , יהושע רייכר מס רכישה דירה שניה קבוצת רכישה , יהושע רייכר מכירת דירה שנרכשה בקבוצת רכישה , יהושע רייכר מכירת זכות בקבוצת רכישה , יהושע רייכר חישוב מס שבח קבוצת רכישה , יהושע רייכר מע"מ קבוצת רכישה , יהושע רייכר רכישת דירה מחבר בקבוצת רכישה , יהושע רייכר תיקון 40 לחוק מע מ , יהושע רייכר קבוצת רכישה מודיעין , יהושע רייכר פרויקטים בשכונת נופים במודיעין , יהושע רייכר קבוצת רכישה מורשת מודיעין , יהושע רייכר קבוצת רכישה מודיעין בוכמן , יהושע רייכר קבוצות רוכשים במודיעין , יהושע רייכר לוטוס מודיעין , יהושע רייכר פרי נופים מודיעין , יהושע רייכר גרופהום , יהושע רייכר דירות למכירה בשכונת נופים במודיעין , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדל"ן מגרשים , יהושע רייכר קבוצת רכישה בדרום תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה בתל אביב יפו , יהושע רייכר קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב , יהושע רייכר קבוצות רכישה בגוש הגדול , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצות רכישה רמת גן , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדלן , יהושע רייכר קבוצת רכישה בדרום תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב , יהושע רייכר קבוצות רכישה בגוש הגדול , יהושע רייכר קבוצות רכישה רמת גן , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדלן , יהושע רייכר קבוצת רכישה בתל אביב יפו , יהושע רייכר קבוצת רכישה בדרום תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב , יהושע רייכר קבוצות רכישה בגוש הגדול , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה בדרום תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה בתל אביב יפו , יהושע רייכר קבוצות רכישה בגוש הגדול , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה בתל אביב יפו , יהושע רייכר קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב , יהושע רייכר קבוצות רכישה בגוש הגדול , יהושע רייכר קבוצות רכישה רמת גן , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדלן , יהושע רייכר קבוצת רכישה פתח תקווה , יהושע רייכר רכישה קבוצתית דירה , יהושע רייכר קבוצות רכישה רמת גן , יהושע רייכר קבוצת רכישה בדרום תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה בתל אביב יפו , יהושע רייכר קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב , יהושע רייכר קבוצות רכישה בגוש הגדול , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה פתח תקווה , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדלן , יהושע רייכר רכישה קבוצתית דירה , יהושע רייכר קבוצות רכישה נדלן , יהושע רייכר קבוצת רכישה דירות , יהושע רייכר קבוצות רכישה בירושלים , יהושע רייכר קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה סיכונים , יהושע רייכר קבוצות רכישה למוצרים , יהושע רייכר קבוצת רכישה מיסוי , יהושע רייכר קבוצת רכישה מודיעין , יהושע רייכר קבוצת רכישה נדל"ן , יהושע רייכר קבוצות רכישה בירושלים , יהושע רייכר קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות , יהושע רייכר קבוצת רכישה סיכונים , יהושע רייכר קבוצות רכישה למוצרים , יהושע רייכר קבוצת רכישה תל אביב , יהושע רייכר קבוצת רכישה מיסוי , יהושע רייכר קבוצת רכישה מה זה , יהושע רייכר קבוצת רכישה מודיעין , נדל"ן קבוצות רכישה יהושע רייכר , קבוצת רכישה דירות יהושע רייכר , קבוצות רכישה בירושלים יהושע רייכר , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות יהושע רייכר , קבוצת רכישה סיכונים יהושע רייכר , קבוצות רכישה למוצרים יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה מיסוי יהושע רייכר , קבוצת רכישה מודיעין יהושע רייכר , קבוצת רכישה דירות יהושע רייכר , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות יהושע רייכר , קבוצת רכישה סיכונים יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה מה זה יהושע רייכר , קבוצת רכישה מיסוי יהושע רייכר , קבוצות רכישה למוצרים יהושע רייכר , קבוצת רכישה מודיעין יהושע רייכר , קבוצות רכישה בירושלים יהושע רייכר , קבוצת רכישה דירות יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדלן יהושע רייכר , קבוצת רכישה סיכונים יהושע רייכר , קבוצת רכישה מה זה יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה מודיעין יהושע רייכר , קבוצות רכישה למוצרים יהושע רייכר , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות יהושע רייכר , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות יהושע רייכר , קבוצת רכישה מיסוי יהושע רייכר , רכישת דירה מחבר בקבוצת רכישה יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדלן יהושע רייכר , קבוצת רכישה סיכונים יהושע רייכר , קבוצת רכישה דירות יהושע רייכר , קבוצת רכישה מה זה יהושע רייכר , קבוצת רכישה מודיעין יהושע רייכר , קבוצת רכישה סיכונים יהושע רייכר , קבוצת רכישה דירות יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדלן יהושע רייכר , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות יהושע רייכר , קבוצת רכישה מה זה יהושע רייכר , קבוצות רכישה בירושלים יהושע רייכר , קבוצת רכישה מיסוי יהושע רייכר , קבוצת רכישה מודיעין יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצות רכישה למוצרים יהושע רייכר , קנייה קבוצתית מוצרי חשמל יהושע רייכר , אתרי קנייה קבוצתית יהושע רייכר , קונים ביחד יהושע רייכר , רכישה קבוצתית יהושע רייכר , קניות קבוצתיות באינטרנט יהושע רייכר , קנייה חברתית יהושע רייכר , מוצרי חשמל לדירה חדשה יהושע רייכר , מכירה קבוצתית יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה בתל אביב יפו יהושע רייכר , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב יהושע רייכר , קבוצות רכישה בגוש הגדול יהושע רייכר , קבוצות רכישה רמת גן יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדלן יהושע רייכר , קבוצת רכישה פתח תקווה יהושע רייכר , רכישה קבוצתית דירה יהושע רייכר , קבוצת רכישה מיסוי יהושע רייכר , תיקון 69 לחוק מיסוי מקרקעין יהושע רייכר , מס רכישה דירה שניה קבוצת רכישה יהושע רייכר , מכירת דירה שנרכשה בקבוצת רכישה יהושע רייכר , מכירת זכות בקבוצת רכישה יהושע רייכר , חישוב מס שבח קבוצת רכישה יהושע רייכר , מע"מ קבוצת רכישה יהושע רייכר , רכישת דירה מחבר בקבוצת רכישה יהושע רייכר , תיקון 40 לחוק מע מ יהושע רייכר , קבוצת רכישה מודיעין יהושע רייכר , פרויקטים בשכונת נופים במודיעין יהושע רייכר , קבוצת רכישה מורשת מודיעין יהושע רייכר , קבוצת רכישה מודיעין בוכמן יהושע רייכר , קבוצות רוכשים במודיעין יהושע רייכר , לוטוס מודיעין יהושע רייכר , פרי נופים מודיעין יהושע רייכר , גרופהום יהושע רייכר , דירות למכירה בשכונת נופים במודיעין יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדל"ן מגרשים יהושע רייכר , קבוצת רכישה בדרום תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה בתל אביב יפו יהושע רייכר , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב יהושע רייכר , קבוצות רכישה בגוש הגדול יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצות רכישה רמת גן יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדלן יהושע רייכר , קבוצת רכישה בדרום תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב יהושע רייכר , קבוצות רכישה בגוש הגדול יהושע רייכר , קבוצות רכישה רמת גן יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדלן יהושע רייכר , קבוצת רכישה בתל אביב יפו יהושע רייכר , קבוצת רכישה בדרום תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב יהושע רייכר , קבוצות רכישה בגוש הגדול יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה בדרום תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה בתל אביב יפו יהושע רייכר , קבוצות רכישה בגוש הגדול יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה בתל אביב יפו יהושע רייכר , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב יהושע רייכר , קבוצות רכישה בגוש הגדול יהושע רייכר , קבוצות רכישה רמת גן יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדלן יהושע רייכר , קבוצת רכישה פתח תקווה יהושע רייכר , רכישה קבוצתית דירה יהושע רייכר , קבוצות רכישה רמת גן יהושע רייכר , קבוצת רכישה בדרום תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה בתל אביב יפו יהושע רייכר , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב יהושע רייכר , קבוצות רכישה בגוש הגדול יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה פתח תקווה יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדלן יהושע רייכר , רכישה קבוצתית דירה יהושע רייכר , קבוצות רכישה נדלן יהושע רייכר , קבוצת רכישה דירות יהושע רייכר , קבוצות רכישה בירושלים יהושע רייכר , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה סיכונים יהושע רייכר , קבוצות רכישה למוצרים יהושע רייכר , קבוצת רכישה מיסוי יהושע רייכר , קבוצת רכישה מודיעין יהושע רייכר , קבוצת רכישה נדל"ן יהושע רייכר , קבוצות רכישה בירושלים יהושע רייכר , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות יהושע רייכר , קבוצת רכישה סיכונים יהושע רייכר , קבוצות רכישה למוצרים יהושע רייכר , קבוצת רכישה תל אביב יהושע רייכר , קבוצת רכישה מיסוי יהושע רייכר , קבוצת רכישה מה זה יהושע רייכר , קבוצת רכישה מודיעין יהושע רייכר , נדל"ן קבוצות רכישה רייכר יהושע , קבוצת רכישה דירות רייכר יהושע , קבוצות רכישה בירושלים רייכר יהושע , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות רייכר יהושע , קבוצת רכישה סיכונים רייכר יהושע , קבוצות רכישה למוצרים רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה מיסוי רייכר יהושע , קבוצת רכישה מודיעין רייכר יהושע , קבוצת רכישה דירות רייכר יהושע , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות רייכר יהושע , קבוצת רכישה סיכונים רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה מה זה רייכר יהושע , קבוצת רכישה מיסוי רייכר יהושע , קבוצות רכישה למוצרים רייכר יהושע , קבוצת רכישה מודיעין רייכר יהושע , קבוצות רכישה בירושלים רייכר יהושע , קבוצת רכישה דירות רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדלן רייכר יהושע , קבוצת רכישה סיכונים רייכר יהושע , קבוצת רכישה מה זה רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה מודיעין רייכר יהושע , קבוצות רכישה למוצרים רייכר יהושע , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות רייכר יהושע , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות רייכר יהושע , קבוצת רכישה מיסוי רייכר יהושע , רכישת דירה מחבר בקבוצת רכישה רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדלן רייכר יהושע , קבוצת רכישה סיכונים רייכר יהושע , קבוצת רכישה דירות רייכר יהושע , קבוצת רכישה מה זה רייכר יהושע , קבוצת רכישה מודיעין רייכר יהושע , קבוצת רכישה סיכונים רייכר יהושע , קבוצת רכישה דירות רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדלן רייכר יהושע , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות רייכר יהושע , קבוצת רכישה מה זה רייכר יהושע , קבוצות רכישה בירושלים רייכר יהושע , קבוצת רכישה מיסוי רייכר יהושע , קבוצת רכישה מודיעין רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצות רכישה למוצרים רייכר יהושע , קנייה קבוצתית מוצרי חשמל רייכר יהושע , אתרי קנייה קבוצתית רייכר יהושע , קונים ביחד רייכר יהושע , רכישה קבוצתית רייכר יהושע , קניות קבוצתיות באינטרנט רייכר יהושע , קנייה חברתית רייכר יהושע , מוצרי חשמל לדירה חדשה רייכר יהושע , מכירה קבוצתית רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה בתל אביב יפו רייכר יהושע , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב רייכר יהושע , קבוצות רכישה בגוש הגדול רייכר יהושע , קבוצות רכישה רמת גן רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדלן רייכר יהושע , קבוצת רכישה פתח תקווה רייכר יהושע , רכישה קבוצתית דירה רייכר יהושע , קבוצת רכישה מיסוי רייכר יהושע , תיקון 69 לחוק מיסוי מקרקעין רייכר יהושע , מס רכישה דירה שניה קבוצת רכישה רייכר יהושע , מכירת דירה שנרכשה בקבוצת רכישה רייכר יהושע , מכירת זכות בקבוצת רכישה רייכר יהושע , חישוב מס שבח קבוצת רכישה רייכר יהושע , מע"מ קבוצת רכישה רייכר יהושע , רכישת דירה מחבר בקבוצת רכישה רייכר יהושע , תיקון 40 לחוק מע מ רייכר יהושע , קבוצת רכישה מודיעין רייכר יהושע , פרויקטים בשכונת נופים במודיעין רייכר יהושע , קבוצת רכישה מורשת מודיעין רייכר יהושע , קבוצת רכישה מודיעין בוכמן רייכר יהושע , קבוצות רוכשים במודיעין רייכר יהושע , לוטוס מודיעין רייכר יהושע , פרי נופים מודיעין רייכר יהושע , גרופהום רייכר יהושע , דירות למכירה בשכונת נופים במודיעין רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדל"ן מגרשים רייכר יהושע , קבוצת רכישה בדרום תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה בתל אביב יפו רייכר יהושע , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב רייכר יהושע , קבוצות רכישה בגוש הגדול רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצות רכישה רמת גן רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדלן רייכר יהושע , קבוצת רכישה בדרום תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב רייכר יהושע , קבוצות רכישה בגוש הגדול רייכר יהושע , קבוצות רכישה רמת גן רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדלן רייכר יהושע , קבוצת רכישה בתל אביב יפו רייכר יהושע , קבוצת רכישה בדרום תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב רייכר יהושע , קבוצות רכישה בגוש הגדול רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה בדרום תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה בתל אביב יפו רייכר יהושע , קבוצות רכישה בגוש הגדול רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה בתל אביב יפו רייכר יהושע , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב רייכר יהושע , קבוצות רכישה בגוש הגדול רייכר יהושע , קבוצות רכישה רמת גן רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדלן רייכר יהושע , קבוצת רכישה פתח תקווה רייכר יהושע , רכישה קבוצתית דירה רייכר יהושע , קבוצות רכישה רמת גן רייכר יהושע , קבוצת רכישה בדרום תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה בתל אביב יפו רייכר יהושע , קבוצת רכישה 3 חדרים תל אביב רייכר יהושע , קבוצות רכישה בגוש הגדול רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה פתח תקווה רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדלן רייכר יהושע , רכישה קבוצתית דירה רייכר יהושע , קבוצות רכישה נדלן רייכר יהושע , קבוצת רכישה דירות רייכר יהושע , קבוצות רכישה בירושלים רייכר יהושע , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה סיכונים רייכר יהושע , קבוצות רכישה למוצרים רייכר יהושע , קבוצת רכישה מיסוי רייכר יהושע , קבוצת רכישה מודיעין רייכר יהושע , קבוצת רכישה נדל"ן רייכר יהושע , קבוצות רכישה בירושלים רייכר יהושע , קבוצות רכישה יתרונות וחסרונות רייכר יהושע , קבוצת רכישה סיכונים רייכר יהושע , קבוצות רכישה למוצרים רייכר יהושע , קבוצת רכישה תל אביב רייכר יהושע , קבוצת רכישה מיסוי רייכר יהושע , קבוצת רכישה מה זה רייכר יהושע , קבוצת רכישה מודיעין רייכר יהושע , הוספת מרפסות יהושע רייכר , הוספת מרפסת יהושע רייכר , עלות הוספת מרפסת בבית משותף יהושע רייכר , בניית מרפסת שמש בבית משותף יהושע רייכר , חוק הרחבת מרפסות יהושע רייכר , הרחבת מרפסת מחיר יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש חוק יהושע רייכר , בניית מרפסת תלויה בבניין משותף יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש קיימת יהושע רייכר , מרפסת תלויה מפלדה , עלות הוספת מרפסת בבית משותף יהושע רייכר , בניית מרפסת שמש בבית משותף יהושע רייכר , הוספת מרפסת שמש חוק יהושע רייכר , בניית מרפסת תלויה בבניין משותף יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש קיימת יהושע רייכר , מרפסת תלויה מפלדה יהושע רייכר , מרפסת פלדה מחיר יהושע רייכר , מרפסת תלויה אישורים יהושע רייכר , מרפסת תלויה תמונות , בניית מרפסת שמש בבית משותף יהושע רייכר , עלות הוספת מרפסת בבית משותף יהושע רייכר , הוספת מרפסת שמש חוק יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש חוק יהושע רייכר , חוק הרחבת מרפסות יהושע רייכר , בניית מרפסת תלויה בבניין משותף יהושע רייכר , בניית מרפסת ללא היתר יהושע רייכר , מרפסת תלויה מפלדה יהושע רייכר , הרחבת מרפסת מחיר , חוק הרחבת מרפסות יהושע רייכר , הרחבת מרפסת מחיר יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש קיימת מחיר יהושע רייכר , תוספת מרפסת בבניין קיים יהושע רייכר , בניית מרפסת תלויה בבניין משותף יהושע רייכר , בניית מרפסת שמש בבית משותף יהושע רייכר , עלות הוספת מרפסת בבית משותף יהושע רייכר , מרפסת תלויה מפלדה יהושע רייכר , בניית מרפסת ללא היתר , הרחבת מרפסת מחיר יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש קיימת יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש קיימת מחיר יהושע רייכר , חוק הרחבת מרפסות יהושע רייכר , הוספת מרפסת שמש כמה עולה יהושע רייכר , הוספת מרפסת שמש חוק יהושע רייכר , מרפסת תלויה מפלדה יהושע רייכר , בניית מרפסת שמש בבית משותף יהושע רייכר , בניית מרפסת תלויה בבניין משותף , הרחבת מרפסת שמש חוק יהושע רייכר , הרחבת מרפסת מחיר יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש קיימת מחיר יהושע רייכר , חוק הרחבת מרפסות יהושע רייכר , תוספת מרפסת בבניין קיים יהושע רייכר , בניית מרפסת תלויה בבניין משותף יהושע רייכר , בניית מרפסת שמש בבית משותף יהושע רייכר , מרפסת תלויה מפלדה יהושע רייכר , הוספת מרפסת שמש מחיר , בניית מרפסת תלויה בבניין משותף יהושע רייכר , עלות הוספת מרפסת בבית משותף יהושע רייכר , בניית מרפסת שמש בבית משותף יהושע רייכר , תוספת מרפסת בבניין קיים יהושע רייכר , חוק הרחבת מרפסות יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש חוק יהושע רייכר , מרפסת תלויה מפלדה יהושע רייכר , בניית מרפסת ללא היתר יהושע רייכר , מרפסת תלויה אישורים , הרחבת מרפסת שמש קיימת יהושע רייכר , הרחבת מרפסת מחיר יהושע רייכר , הרחבת מרפסת שמש קיימת מחיר יהושע רייכר , חוק הרחבת מרפסות יהושע רייכר , בניית מרפסת תלויה בבניין משותף יהושע רייכר , בניית מרפסת שמש בבית משותף יהושע רייכר , הוספת מרפסת שמש חוק יהושע רייכר , הוספת מרפסת שמש מחיר יהושע רייכר , מרפסת תלויה מפלדה , מרפסת תלויה מפלדה יהושע רייכר , מרפסת פלדה מחיר יהושע רייכר , הוספת מרפסת פלדה יהושע רייכר , מרפסת תלויה מברזל יהושע רייכר , מרפסות תלויות מחיר יהושע רייכר , מרפסת תלויה מעץ יהושע רייכר , מרפסת תלויה תמונות יהושע רייכר , מרפסת תלויה אישורים יהושע רייכר , מרפסות תלויות מפלדה יהושע רייכר

scroll to top