משכנתא דרך חברת הביטוחנטילת משכנתא נקשרת באופן מיידי עם פנייה לפקיד המשכנתאות של הבנק. אם אתם לקראת שלב החיפוש אחר המוסד הפיננסי שיעניק לכם מסלול משכנתא לעשרים השנים הקרובות פלוס מינוס, רצוי מאוד שתכירו עובדה חשובה.

כיום לא רק הבנקים מציעים מוצרי הלוואה לרכישת דירה, אלא חברות חוץ בנקאיות רבות עושות זאת גם, ולעיתים אף במסלולים משתלמים יותר. אחד מסוגי הגופים אשר גיוונו בעשור האחרון את מוצריהם ומציעים משכנתאות הן חברות הביטוח.

איתור כספים אבודים

שכחו מה שהיה בעבר


לא תמיד זה עשוי להשתלם ולהיות מועדף על פני בנקים או מוסדות אחרים, אך אופציה נוספת היא תמיד דבר טוב. בטח כאשר מדובר על נושא כה חשוב ומשמעותי כלקיחת משכנתא, חשוב שיהיו אפשרויות בחירה רבות. הבעיה בהיצע רחב כל כך הוא המיקוד, הווה אומר התמקדות במוסד הספציפי שמציע את ההצעה האטרקטיבית ביותר, זו שחוסכת כסף ומעניקה תנאים נוחים. לכן אתם זקוקים לשירותי פורטל משכנתא גורו, אשר מעניק לכם כלי חיפוש יעיל ונוח.

משכנתא דרך חברת ביטוח או כל גוף אחר


חברות רבות מציעות אינספור מסלולים ותנאים שונים ומגוונים. אחת עשויה להציע אחוז מימון גבוה באופן יחסי לאחרות, בעוד ריבית מעט יותר נמוכה אפשר לקבל במקום אחר. משכנתא היא הלוואה כה גדולה, כזו שעשויים להתחייב לה לשנים ארוכות, מעל עשרים בהרבה מקרים, כאשר כל חודש נדרשים לשלם כמה אלפי שקלים. חשוב מאוד למצוא את ההצעה הכי נוחה, זולה ומשתלמת, בין אם מחברת ביטוח, גוף חוץ בנקאי, או כל בנק כזה או אחר בישראל, ואת זה עושים דרך פורטל משכנתא גורו.

השאירו פרטים אודותיכם ואודות הבקשה הרלוונטית לכם, וצוות משכנתא גורו יבצע עבורכם את המלאכה, יעביר את הבקשה לכל המוסדות המובילים, ותוך זמן קצר תקבלו הצעות רבות, טובות וזולות, ביניהן תוכלו להשוות ולבחור את המשתלמת ביותר.

חברות ביטוח


בישראל חברות ביטוח מספקות ביטוחי משכנתא לציבור המשתכנים באמצעות סוכנויות ביטוח של בנקים למשכנתאות סוכני וסוכנויות ביטוח, גם חברות ביטוח ישיר AIG וישיר אי די אי באמצעות ביטוח ישיר 555 ובאמצעות ביטוח 9 מליון פעילות בתחום זה.

בעבר ביטוח משכנתא התבצע בבנק אצל פקיד/ת משכנתאות במסגרת ביטוח קולקטיב – תעריף אחיד כך שצעירים סבסדו מבוגרים, בשלהי שנת 2005, השתנו תנאי ההצטרפות, תוכנית ביטוח משכנתא נרכשת על בסיס דיפרנציאלי - כל מבוטח רוכש תוכנית ביטוח חיים על בסיס הנתונים האישיים שלו; גיל , מין, מצב עישון, מצב בריאות, תוספות סיכון - תחביב מקצוע/עיסוק וכו', בנוסף עם קבלת הנכס מחויב הלווה לרכוש ביטוח נכס

ענף ביטוח משכנתאות מהווה נתח חשוב בפעילות חברות הביטוח –מקור הכנסה בטוח בהתחשב בנתונים הבאים:

סיכון מקרה מוות ממחלה נמוך במיוחד רוב בעלי המשכנתאות נוטלים את הלוואת המשכנתא בגיל צעיר בעיות בריאות - חברות ביטוח נוהגות לגבות תוספת סיכון, לרכוש ביטוח משנה (לשתף חברת ביטוח אחרת בסיכון), ולהבטיח רווח גם בקבוצת אוכלוסיה זאת. תקופת הביטוח מסתיימת בד"כ לפני גיל פרישה

שימור תיק תקופת סילוק הלוואת משכנתא נמשכת כ- 20 שנה בממוצע קיים קושי לבטל או להעביר את הפוליסה המשועבדת לבנק לחברת ביטוח אחרת. מצב בריאות הלווה עלול להשתנות לרעה, מעבר למבטח אחר כרוך בהוצאה גבוהה יותר ולעיתים בלתי אפשרי כלל קיימת חובה לשמר את ביטוח המשכנתא למשך כל תקופת ההלוואה בדרך כלל ההוצאה לרכישת ביטוח משכנתא אינה נלקחת בחשבון, מה שמעסיק את הלווים זה כל הסובב את רכישת הנכס ומימון התשלום ולכן במקרה הטוב מבצעים הלווים בדיקת עלות ביטוח משכנתא מבלי לתת את הדעת לפערים משמעותיים נוספים

משכנתה ביטוח חיים, פוליסה שאי אפשר לוותר עליה!


משכנתה ביטוח חיים הינה פוליסת ביטוח אותה כל אחד מאיתנו רוכש כאשר הוא נוטל מהבנק הלוואת משכנתה למשך שנים מרובות. הבנקים השונים חייבים להגן על עצמם כספית מפני אובדן. כלומר, משהו עלול להשתבש ומאיזושהי סיבה הלווה לא יוכל להחזיר את תשלומי המשכנתה מה שיגרום לבנק נזקים כבדים ולכן הבנקים פועלים מבעוד מועד, והם דורשים מהלווים לרכוש ביטוח משכנתה.

מה כולל ביטוח משכנתה?


ביטוח משכנתה חיים כולל את ביטוח המבנה וביטוח חיים ללווים, כל הבנק מבטח עצמו כאשר המבנה עלול להינזק מסיבה כלשהי, יכולים אלה להיות נזקי טבע, רעידות אדמה, שיטפונות מים, הצתות וכו' וגם הפוליסה כוללת ביטוח חיים, למקרה שאחד מהלווים נפטר והלווה השני לא יכול להמשיך לשלם את תשלומי המשכנתה. במקרים המצערים הללו, תשלם חברת הביטוח את כל תשלומי המשכנתה לבנק, וכך בעצם לא רק הבנק יהיה מכוסה, אלא גם הלווה יהיה מכוסה, ולכן משכנתה ביטוח חיים היא כה הכרחית לכל הצדדים.

האם גם הבנקים מוכרים ביטוח משכנתה?


בוודאי. בעבר רק הבנקים מכרו ביטוחי משכנתה ולכן הלקוחות היו כבולים בידי הבנקים, לא הייתה תחרות גדולה. כיום כל חברת ביטוח תציע לכם ביטוחי משכנתה המכסים נזקים למבנים ומכסים מפני מקרי פטירה של אחד מהלווים. קיימות כיום הרבה מאוד חברות ביטוח בארץ המציעות לכם מגוון ביטוחי משכנתה, ההיצע בהחלט מבלבל. אז מה עושים? פשוט פונים אל כמה שיותר חברות ומקבלים כמה שיותר הצעות מחיר. באותה המידה תוכלו גם לרכוש את הפוליסה מהבנק ולאחר מכן להעבירה לחברת הביטוח, מה שהרבה לקוחות מעדיפים לעשות.

מה לבדוק?


כמובן, הביטוח המשתלם ביותר הוא הביטוח הזול ביותר, זה שלא יכביד מאוד על חשבון הבנק שלכם, הרי תשלומי המשכנתה לכשעצמם מהווים עול כלכלי כבד ביותר. פוליסה במחיר סביר היא זו שתמשוך את לב הצרכנים. כך גם תחושו בטוחים כלפי בן או בת הזוג, שאם דבר מה רע יקרה לכם, הם לא יזרקו לרחוב, ויהיה מי שימשיך לשלם את תשלומי המשכנתה לבנק, וכך גם לא תהיו חשופים לתביעות מצד הבנקים.

כדאי לבדוק ברשת


ברשת האינטרנט ישנו שפע רב של אתרים המציעים לכם לערוך השוואת מחירים בין עלות הפוליסות של חברות הביטוח השונות. מדובר על דרך קלה מאוד ולכן גם פופולארית, אתם משאירים את הפרטים האישיים שלכם באתר האינטרנט, חברות הביטוח מקבלות אותם, ולאחר זמן קצר נציגי כל החברות יחזרו אליכם עם הצעות מחיר אטרקטיביות משלהם. או אז תוכלו להשוות וליטול החלטה מושכלת. יש להתייחס לכל המרכיבים הביטוחיים בכובד ראש שכן מדובר על תשלומים אותם תצטרכו לשלם במשך הרבה מאוד שנים.

scroll to top