י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

כרטיס אשראי לאחר הפטר | פתיחת חשבון בנק לאחר הפטר

פשיטת רגל וחובות הם חלק מהחיים. בשנים האחרונות הושלמו כמה וכמה רפורמות ועדכונים בכל התהליכים הקשורים עם פשיטות רגל וקבלת הפטר (צו ששם סוף להתחייבויות בלתי פתורות מתאריך מוקדם יותר). בדרך כלל, אין זה פשוט לחזור לחיי שגרה רגילים, לאחר המסלול הארוך של פשיטת רגל.

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>


עם זאת, זוהי בדיוק המטרה של הפטר - לאפשר להתחיל בחיים חדשים, עם דף חלק ונקי מבחינה החייב. להלן נבין מה חשוב לדעת לגבי פתיחת חשבון בנק עם מסגרת וקבלת כרטיס אשראי לאחר קבלת הפטר מפשיטת רגל.


פתיחת חן בנק עם מסגרת לאחר קבלת הפטר

מחיקת בי די אי שלילי

הבנקים מעדיפים, מבחינתם, לאפשר פתיחת חשבון ללקוחות מועדפים. כלומר, לקוחות שיש להם הכנסה גבוהה בכל חודש. לקוחות שכירים או עצמאיים, שאף פעם לא חזרו להם שיקים ושאף פעם לא היו להם תקלות פיננסיות מכל סוג שהוא. מכיוון שאנשים שפשטו רגל כבר התרגלו לכך שהם שומעים הרבה פעמים את המילה "לא", כאשר הם פונים לבנק כזה או אחר, הם עשויים לחשוב שלא יאפשרו להם לפתוח חשבון בנק.

אז קודם כל, נדגיש כי הפטר לאחר פשיטת רגל בעצם אומר שבאה נקודת סיום למסכת הקשיים. הגורם הרשמי בהוצאה לפועל החליט כי נמצא שהחייב עשה ככל יכולתו ומעתה ראוי לאפשר לו התחלה חדשה. ומבחינת הבנקים, הרי שאם פושט רגל מגיע אליהם ורוצה לפתוח חשבון, אי אפשר למנוע זאת ממנו.

יחד עם זאת, חשוב לדעת שקבלת מסגרת אשראי בחשבון דומה במידה מסוימת לקבלת הלוואה. כלומר, לא ניתן לחייב בנק שאיננו מעוניין בכך, לתת הלוואה או לספק מסגרת אשראי או כל מה שקשור עם הלוואות, ללא ביטחונות. מה שניתן לעשות כאשר רוצים גם מסגרת בנקאית וגם חשבון פעיל לכל דבר זה לפתוח חשבון ולהראות למשך זמן מסוים שהחשבון פועל בצורה סדירה, תקינה ומשביעת רצון.

דוח מידע עסקי מלא

כלומר, שהחשבון לא מגיע למינוס, שאין החזרות של שיקים או הוראות קבע. ללא עיקולים או צרות ממין זה. לאחר שבנק רואה שהלקוח מנהל חשבון תקין, אפשר להתחיל לבקש מסגרת אשראי מסוימת, אפילו קטנה יחסית. במקרים מסוימים, ניתן לפתוח חשבון עם מסגרת, כאשר מעמידים ערבות מסוימת או כאשר מקימים תוכנית חיסכון שמהווה ביטחון עבור הבנק. כאשר הדבר הללו מסתדרים, אפשר להמשיך בניהול החשבון בצורה זהירה ואחראית.


קבלת כרטיס אשראי עם מסגרת


לצד פתיחת חשבון בנק עם מסגרת אשראי, גם מי שעבר פשיטת רגל רוצה לחזור להתנהלות פיננסית מקובלת. ולצורך העניין, עולה הצורך בקבלת כרטיס אשראי. הבנק עשוי להציע כרטיס לחיוב מידי, שלא מאפשר לקנות בתשלומים. זהו כרטיס שמשמש לביצוע משיכות מבנקט ומאפשר גם ביצוע עסקאות טלפוניות או באינטרנט, אך ללא מסגרת. במידה ורוצים לקבל כרטיס עם מסגרת יש צורך לשכנע את הבנק או את חברת האשראי, שההתנהלות תהיה אחראית ומסודרת.

חשוב לזכור כי גם מסגרת אשראי בכרטיס זו בעצם מעין הלוואה. שימוש במסגרת אשראי בכרטיס שלא על פי הנוהל או בצורה מפוזרת, עלול להוביל להחלטה של ביטול הכרטיס. לאחר שמקבלים צו הפטר ומתחילים לחזור לשגרה, אפשר בהחלט לבקש ובהמשך לקבל כרטיס אשראי, על פי שיקול הדעת של הבנק או חברת אשראי. במידה ומצליחים להראות כי לאחר פשיטת הרגל ישנו רצון עמוק לשינוי, כאשר מראים שההתנהלות הכלכלית נכונה, עקבית ולא פזרנית או מעל היכולת, אפשר יהיה, בשעה טובה, לקבל את כל הדרוש. גם חשבון בנק עם מסגרת. גם כרטיס עם מסגרת.scroll to top