י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

מיחזור ושידרוג משכנתא | י.ר. פיננסים

אין ספק שטוב להשתדרג בחיים. לשדרג את הבית (על ידי שיפוצים) או לשדרג את השכר (מעבר לעבודה יותר משתלמת). אבל גם את המשכנתא שפעם לקחתם, אפשר לשדרג. מבחינה בנקאית, קוראים לזה מיחזור משכנתא. מתי עושים את זה והאם זה משתלם? על כך נרצה לספר לכם כעת.

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>

כשהתנאים משתנים, כדאי מאוד לבדוק

במילים הכי פשוטות שיש, מיחזור משכנתא או שדרוג משכנתא זה בעצם החלפה של משכנתא ישנה באחרת, חדשה יותר. האם תמיד זה כדאי? לפעמים בהחלט כן. למשל, אם כאשר לקחתם את המשכנתא הציעו לכם ריבית מסוימת, לצורך הדוגמא 3 אחוז שנתי, והיום הריבית למשכנתא דומה עומדת על 2 אחוז שנתי, זאת אומרת שהריבית ירדה. ואם מחליפים משכנתא יקרה במשכנתא זולה, זה בהחלט משתלם. לפעמים אפילו מאוד.
כמובן, יש להביא בחשבון שבחלק מהמשכנתאות יש קנס על פירעון מוקדם. לכן, כדאי לבדוק את הכדאיות של המחזור ולא לבצע שום דבר, לפני בדיקה מעמיקה.


מיחזור משכנתא גם בתנאי ריבית זהים

מחיקת בי די אי שלילי

לפעמים, כדאי למחזר משכנתא גם אם תנאי הריבית במשק לא השתנו בכלל או השתנו רק מעט מאוד. לדוגמא, אם כושר ההחזר שלכם גדל. אם פעם שילמתם משכנתא בכל חודש נניח 3000 ₪, אולי כיום אתם מרוויחים יותר. אולי תוכלו לשלם בכל חודש למשל 3500 ₪. במילים אחרות, אתם יכולים לקצר את תקופה המשכנתא. לפעמים, לשלם קצת יותר בכל חודש מאפשר לכם לחסוך כמה שנים של משכנתא. זה לא רק פחות נטל מבחינה פסיכולוגית.
כשמשלמים פחות שנים, גם חוסכים כספים של ריבית ושל הצמדה. אגב, אפשר גם להפך. כלומר אם רוצים לשלם פחות בכל חודש, פורסים אחרת את ההלוואה הקיימת.


למי פונים כדי לבצע מיחזור


מיחזור משכנתא ניתן לבצע מול כל בנק שנותן משכנתאות. בדרך כלל נהוג לפנות קודם כל לבנק שבו לקחתם את ההלוואה המקורית ומבקשים הצעה למחזור. יש אנשים שנעזרים לשם כך ביועץ משכנתאות חיצוני ואובייקטיבי.
אולם, אפשר גם לקבל הצעה למיחזור בבנקים אחרים. כלומר, המשכנתא החדשה שמקבלים למעשה "סוגרת" את ההלוואה הישנה. כשחוסכים כסף, זה ממש לא משנה באיזה נתיב בוחרים.scroll to top