י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

משכנתא מדרגה שנייה | י.ר. פיננסים

מי ששומע בפעם הראשונה על משכנתא מדרגה שנייה, עשוי לחשוב (למעשה בטעות) שמדבר על משכנתא בתנאים פחות טובים מכפי שמקובל. כלומר, מקבלים סכום יחסית נמוך או שאולי הריבית שמשלמים הרבה יותר גבוהה מאשר מה שנהוג כיום. למעשה, המשמעות של משכנתא בדרגה שנייה אחרת לחלוטין. נסביר מה זאת אומרת, איך מקבלים אותה ומי זקוק לה.

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>

יותר משכנתא, אבל מבנק אחר


אם נתקלתם במונח משכנתא מדרגה שנייה, ככל הנראה פניתם לבנק ורציתם לקחת משכנתא נוספת. כלומר, רציתם בעצם לקבל עבור אותה דירה או אותו בית, סכום נוסף של כסף. זאת, אחרי שבעבר כבר קיבלתם משכנתא ואתם עדיין משלמים עבורה בכל חודש.
אבל הרעיון של דרגה שניה אומר שבעצם לא פניתם לבנק שבו לקחתם את המשכנתא הראשונה. או שאולי פניתם וביקשתם תוספת למשכנתא אבל היא לא אושרה לכם או שהתנאים היו לא כל כך טובים ולא לטעמכם.


מי צריך משכנתא נוספת

מחיקת בי די אי שלילי

את המשכנתא הנוספת מבקשים לכל מיני סוגים של מטרות. למשל, לשיפוץ בבית או לרכישת רכב, עריכת אירוע משפחתי גדול או מימון של טיול לחו"ל. בדרך כלל, מדובר על סכום יחסית גבוה. אבל זה לא הכל. מה שעוד חשוב לציין זו העובדה שמדובר במימון זול יחסית.
זו הלוואה יותר זולה מהלוואות רגילות משום שלא צריכים להשיג ביטחונות נוספים או להביא ערבים שיחתמו על ערבות. הבית שלכם משמש בתור ביטחון להחזר החודשי. אגב, לפעמים זה פתרון לאנשים שסרבו לתת להם הלוואה בדרכים אחרות.


מה המשמעות של דרגה שניה


כעת, נספר בכמה מילים על המשמעות של ה"דרגה השניה". עבור הלקוח, אין כל משמעות לשאלה אם זו משכנתא דרגה ראשונה או שניה. המשמעות היא רק של הבנק שמסכים להלוות לכם את הכסף הנוסף. מבחינתם, אם יהיה חוב למשכנתא, יש קדימות לבנק הראשון. כלומר, השעבוד על הבית (רישום המשכנתא) עבור הבנק הראשון "חזק" יותר.
זו הסיבה שלא כל הבנקים מוכנים לתת משכנתא בדרגה שנייה. בכל אופן, אם אתם צריכים סכום כסף ויש לכם משכנתא, זו בהחלט אפשרות שתוכלו להביא בחשבון.scroll to top