י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

מחיקת BDI שלילי | BDI שלילי | מה זה bdi | איך מתקנים bdi | איך משפרים bdi | שיפור BDI שלילי

מה כל כך שלילי ב-BDI? ולמה שאנשים ירצו למחוק אותו? האם יש אפשרות חלופית? האם ישנה אי הבנה בכל העניין? האם מה שמספרים לנו כבר לא מעודכן? מי עדיין מתעסק ב-BDI לאחר שהענף הפיננסי המדובר, של הערכות סיכוני אשראי - עבר את הרפורמה האחרונה שלו?

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>


אוקי, נתחיל ברפורמה.
הרפורמה מספרת שאף סוכנות להערכת סיכוני אשראי בישראל, לרבות BDI כבר לא מורשית להחזיק ולאחסן נתוני לקוח בעניין התנהלויות פיננסיות שונות. המשמעות היא שלא באמת ניתן למחוק שום BDI שלילי כי הוא פשוט אינו קיים. מה יש למחוק? הם לא מחזיקים נתונים, והם לא עושים איתם דבר.

מחיקת בי די אי שלילי

אוקי, הם כן עושים "דבר" עם הנתונים שזמינים להם.
ואילו נתונים זמינים להם? ומה הם עושים איתם?

הנתונים שזמינים לסוכנויות להערכת סיכוני אשראי דוגמת BDI הם אלו המאוחסנים בבנק הנתונים של מאגר המידע של בנק ישראל, נתונים שמדווחים על תיעודי התנהלות פיננסית של אי אלו אנשים (המון המון אנשים), שהם במקרה גם תושבי ואזרחי מדינת ישראל. צירוף מקרים או שלא - אותם תושבים מקבלים שטף של דיווחים מצד מוסדות פיננסיים שעובדים איתם - לעבר מאגר הנתונים של בנק ישראל, שמתעדכן לו ברשומותיו.

רשומות, המספרות על התנהלות פיננסית. תהיה היא לטיב מהותם ועניינים של המוסדות הפיננסית או שלאו, בכל אופן יש סיפור על התנהלות פיננסית. שזה, באופן מקרי כביכול הבקשה של אנשים למחיקת BDI שלילי, היא רק בקשה לעדכן את הרשומות הקיימות כך שיספרו סיפור אחר על ההתנהלות הפיננסית של אותם אנשים - אולי סיפור שמספר על התנהלות פיננסית נהדרת, מצוינת ומרהיבה - כך שהדירוג האשראי המתקבל מסך עיבוד נתוני ההתנהלות הפיננסית שלהם, העיבוד הנ"ל מייצר דירוגי אשראי נהדרים ומרהיבים, וכו'.


בדיקה מקיפה על החברה ומוצריה due diligence

כך שסוכנויות להערכת סיכוני אשראי דוגמת BDI מבקשות גישה לנתונים המאוחסנים כך במאגר הנתונים של בנק ישראל - ובאם התקבלה הבקשה המידע עובר לתוכנות עיבוד הנתונים של סוכנויות אלו - שהן מהמעטות שמורשות לקבל גישה ישירה למאגרי בנק הנתונים של בנק ישראל, כך, בתורה זו - והעיבוד מניב דירוג אשראי מסוים.

דירוג אשראי שיכול לחפוף ולעבור בתוך טווח מספרים הנע מ-0 עד 1,000, כאשר 0 הוא הנמוך ביותר האפשרי לטווח מספרים זה - ו-1,000 הוא הגבוה ביותר. עכשיו, 1,000 מספר על דירוג מרהיב ונהדר, ו-0 על פחות מכך, בסקאלה שנובעת ממה שבנקאים ואנשי-אשראי, כביכול, חושבים - מתוך מה שהם חושבים שזה מעיד על התנהלותם הפיננסית של אנשים שבאים לבקש מהם אשראי בצורותיו השונות.


כך שאם אנחנו רוצים שהם יתלהבו מאתנו וירצו לעבוד עמנו, ואנחנו חושבים שזה ספציפית במקרה הזה תלוי בדירוג אשראי גבוה - אז אנחנו יכולים להתמקד ספציפית בנתונים המאוחסנים בבנק הנתונים של בנק ישראל - ולראות מה קיים, ואולי לערער על כמה רשומות ואף לבקש שימחקו אותן - או, רעיון רדיקאלי - לבקש שיפסיקו את איסוף הנתונים לאלתר. כל אלו, כמובן הינן דרכים להשפיע על דירוג האשראי - כדי לבקש שמוסדות מתן האשראי יראו את בקשתנו לאשראי בצורה אחרת גם כן.

משכנתא למסורבים

ולכן, מחיקת BDI שלילי, היא רק בקשה להשפיע על הנתונים השמורים במאגר המידע של בנק ישראל כדי פשוט לראות את דירוג האשראי שלנו עולה בהתאם לבקשה שלנו לכך - כדי להתנהל טוב יותר בעולם החומר ולקבל עסקאות אשראי מעולות ומתאימות לנו יותר ויותר. אין ל-BDI שום יד בעניין, היא רק צד פועל בדרך להפקת דירוג האשראי המתקבל, שמספר על עיבוד הנתונים שבכל מקרה קיימים כעת במאגר המידע של בנק ישראל וכי אפשר לבקש שייעשו פעולות בנידון.

בהצלחה רבה!scroll to top