י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

חיווי אשראי, חיווי האשראי, ההבדל בין חיווי אשראי לדירוג אשראי, בין חיווי אשראי לעומת דירוג אשראי, חיווי אשראי שלילי

מה זה חיווי אשראי? בניגוד לדירוג אשראי שהוא מאגר של נתונים שונים על האדם, חיווי אשראי מציג מצב של כן או לא. כאומר, אנו יכולים להעניק לו הלוואה - כן או לא? הנתון מוצג בצבעים, אדום לחיווי שלילי וירוק לחיווי אשראי חיובי. כדאי לדעת שכל אחד יכול לבדוק את נתוני חיווי האשראי שלכם באופן אנונימי וללא צורך בהזדהות.

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>

ההבדל בין חיווי אשראי לדירוג אשראי


דירוג אשראי או בשמו: מערכת נתוני אשראי, קיים באתר בנק ישראל וחשוף לכל אחד, מאז 12.4.2019 בהתאם לחוק שהתקבל ב-2016. שם מרוכזים מידע על נתוני אשראי של כל אדם בישראל. לעומת זאת 'חיווי אשראי' הוא מידע החשוף בעיקר לבנקים, זהו שירות המסופק לבנק על ידי חברות וגופי אשראי כדי להעריך את הסיכון בהענקת הלוואה או אשראי לעסק או לאדם פרטי, כמו גם בהענקת משכנתא לשם קניית נכס למגורים.

דוח בדיקת רקע

חיווי אשראי שלילי, אומר בעצם שהאדם המבקש הלוואה או משכנתא הוא בעל מוסר תשלומים נמוך או שהוא נמצא בקשיים כלכליים, והנו בעל סיכון גבוה לאי עמידה בפירעון המשכנתא או ההלוואה.


תנאי הקבלה לרשימה ה"יוקרתית" של חיווי אשראי שלילי


מה גורם להכנסת אדם ל"רשימה האדומה" של חיווי אשראי שלילי? אדם שהכריז על פשיטת רגל, אדם שנפתח נגדו תיק בהוצאה לפועל שסכום החוב ההתחלתי הוא יותר מ-5000 ₪, חשבון שנכנס להגבלה או להגבלה חמורה ואפילו אדם שקיבל התראה לאחר 5 צ'קים שחזרו בחשבונו. אדם שקיבל מבית המשפט צו כינוס נכסים. כל מי שקשור לרשימה זו נכנס אחר כבוד לרשימת חיווי האשראי השלילי.


למה משמש חיווי האשראי?


חיווי האשראי מתבסס על נתונים המופיעים בדירוג האשראי הנמצא בבנק ישראל. וכאמור, ספק אשראי יכול לבקש מידע על חיווי אשראי של אדם מסוים גם בלי להזדהות וללא הסכמת האדם שלגביו מבוקש המידע. מה ההבדל המעשי בין חיווי אשראי לדירוג אשראי? באמצעות חיווי האשראי מקבל הבנק או ספק האשראי החלטה אם בכלל לאשר את ההלוואה או המשכנתא המבוקשת, ולאחר שהתקבלה החלטה חיובית, מחליט הבנק לגבי גובה הריבית, בהסתמך על דירוג האשראי.


חיווי אשראי זה לא תורה מסיני

מחיקת בי די אי שלילי

חשוב לדעת כי במקרים רבים חלו טעויות במאגר המידע של בנק ישראל, או בתאריכים של סיום הגבלה, תיקי הוצאה לפועל וכו'. ולכן מומלץ מאוד שתזמינו את דוח ריכוז נתוני אשראי שלכם (ניתן לקבל פעם בשנה ללא עלות באתר האינטרנט או בטלפון *6194) ותבדקו את הנתונים, אם גיליתם טעות פנו למערכת דירוג האשראי דרך האתר. קיים לינק בשם "בקשה לתיקון מידע" שם ניתן לבקש תיקון של המידע המופיע לגביכם.


חיווי אשראי זה רק לטובתכם! (במירכאות)


כאמור, כשלקוח פונה לבנק בבקשת אשראי או משכנתא, הבנק פונה לספקית המידע, לשם קבלת חיווי האשראי של הלקוח. במידה וחיווי האשראי תקין, וכן דירוג האשראי גבוה וחיובי, אתם יכולים להתמקח עם הבנק על גובה הריבית. החוק היבש נשמע וורוד – הוא רק בא להטיב עם אזרחי ישראל, בסך הכול מעניק לכם אפשרות לקבל ריבית מינימאלית. אממה?! החוק מטיב עם העשירים ומפיל את 'פשוטי העם' עמוק יותר לבור שממנו אינם יכולים להיחלץ. רוב האזרחים שלא קיבלו ירושה או לא זכו בפיס, נקלעים לפעמים למצב כלכלי לא טוב, בלשון המעטה. זה יכול לגרום למעידה של הגבלה בבנק או פתיחת תיק בהוצאה לפועל, ו'אכלתם אותה' ל-5 השנים הקרובות, בפועל זה נותן לבנק 'קייס' להתמקח אתכם ולא הפוך.

בשביל זה ישנם חברות המתמחות בעזרה וסיוע ללקוחות המתקשים לקבל הלוואות בבנק בתנאים נוחים.scroll to top