י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

דירוג אשראי לפי מספר זהות, דירוג אשראי על כל אזרח, דירוג אשראי על עוסק מורשה, דירוג אשראי על חברה בישראל, דירוג אשראי אישי

דירוג אשראי לפי מספר זהות על כל אזרח עוסק מורשה או חברה בישראל


כל גוף המעניק הלוואות או משכנתאות, גוף בנקאי או חוץ בנקאי, יכול לפנות לבנק ישראל בבקשת דירוג אשראי לפי מספר זהות על כל אזרח עוסק מורשה או חברה בישראל. הבקשה יכולה להיעשות ללא צורך בהזדהות. בין אם מדובר באדם פרטי בין אם מדובר בעוסק מורשה, ובין אם מדובר בחברה או חברה בע"מ. כל גוף אשראי יכול לברר את נתוני האשראי של כל אזרח ישראלי.

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>

למה משמש דירוג האשראי?


חוק דירוג האשראי התקבל בישראל בשנת 2016 ונכנס לתוקף ב-2019 לתפארת מדינת ישראל... המידע משמש לנותני האשראי לשם קבלת החלטה האם להעניק לאדם מסוים הלוואה ובאיזו ריבית. החוק ה"מפואר" הזה קיים בארה"ב מזה למעלה מ-50 שנה. הוא נועד לשם נתינת תמונה כלכלית על אדם אלמוני שניגש לבקש הלוואה בבנק, 'אלמוני' הכוונה מבחינה כלכלית. כי בעיקרון, יכול כל אזרח ישראלי להיכנס לכל בנק שירצה, ולכל סניף שיבחר, ולבקש הלוואה.

דוח בדיקת רקע

כמו להיכנס לחנות רהיטים ולקנות ארון. הבעיה היא שהבנק אינו יכול לדעת מיהו האדם העומד מולו. איך הוא מתנהל כלכלית? האם יש לו הכנסה שתספיק לכלכל את ביתו ובמקביל גם לעמוד בתשלומי ההלוואה? האם יש לו מוסר תשלומים גבוה? האם יש לו הלוואות נוספות לגופים אחרים? מכאן נולד הצורך להנפיק סוג של 'תעודת זהות כלכלית' על כל אזרח בישראל.

בארה"ב, דירוג האשראי משפיע על תחומים רבים בחייהם של האזרחים, ולא רק בתחום הבנקאי. אם זה בהשכרת דירה, או פעילות עסקית אחרת. לפני ביצוע העסקה או השכרת הדירה נבדק דירוג האשראי של ה'פרטנר'.


האם הדירוג השיג את מטרתו?


"דירוג אשראי לפי מספר זהות על כל אזרח עוסק מורשה או חברה בישראל". למה היה כל כך דחוף להביא את זה לישראל? מה היה רע לפני החוק, כאשר גם אז היה הבנק מעניק הלוואה לפי היכרות אישית של התיק הכלכלי של אותו אדם. מה שנאמר לעיל היה באופן תאורטי. בפועל, בדרך כלל היה אדם פונה לבנק שבו הוא לוקח ומבקש מהם הלוואה. רוב האנשים מגיעים בשלב כלשהו בחיים למצב כלכלי קשה, אם זה בגלל לימודים, רכישת דירה או פתיחת עסק.

מחיקת בי די אי שלילי

הדבר מנוצל על ידי הבנקים כדי למנוע ממבקשי הלוואה לבקש הוזלת ריבית. שכן, תמיד ימצאו בדו"ח האשראי איזה נתון שלילי על הלקוח, וייתפסו על זה כמוצאי שלל רב. זה מה שעולה לצערנו מניסיונם של אנשים רבים 'חפים מפשע' כלכלי כלשהו, שהדירוג 'מצא' איזה תשלום משכנתא שהם איחרו לפני שנה, בגלל שהסניף היה סגור וכדומה. הם מקבלים תשובה מהבנק: הדירוג שלכם נמוך...

נתונים אלו חוזרים על עצמם בעדות של אנשים רבים שניסו בתקופה האחרונה לקבל הלוואה מהבנק, ולא מצעו את גן העדן המובטח של "התמקחות" עם הבנק. אנשים רבים שפנו לבנק לקבלת הלוואה לרכישת רכב, לשיפוץ בבית או לקבלת משכנתא, קיבלו תשובות דומות.


ההמלצה היא: שמרו על דירוג אשראי גבוה!


בפועל אין לנו כאזרחים הרבה מה לעשות מול החוק החדש, אלא לשמור על הדירוג - עד כמה שהדבר אפשרי. בנוסף, הזמינו בבנק ישראל את דו"ח דירוג האשראי שלכם, ניתן להזמין זאת פעם בשנה ללא עלות, ובדקו אם אין שם טעויות. כי זה קורה, והרבה! כתוצאה מטעויות בדיווח של הבנק שבו אתם לקוחות, או מגורמים אחרים. אם מצאתם טעות היכנסו לאתר בנק ישראל ומלאו טופס 'בקשה לתיקון מידע'. ומעבר לכל זאת, ישנם עורכי דין המתמחים בשיפור דירוג אשראי. נסיים בנימה אופטימית: שתמיד יהיה לכם דירוג טוב.scroll to top