י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

בדיקת דירוג האשראי, איך בודקים דירוג אשראי, איך בודקים דירוג אשראי, לבדוק דירוג אשראי, דוח דירוג האשראי, דירוג אשראי, דירוג האשראי

מה הוא דירוג האשראי? למה אנשים רוצים לבדוק את דירוג האשראי? מה זה נותן? למה זה משנה לחלק מהאנשים שמחפשים ללמוד על המושג הזה? מה זה מאפשר במציאות החומר, הפיננסית? איזה מעבר פתוח בבירוקרטיה הממסדית זה מאפשר ופותח?

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>

אז כך, בקצרה - בדיקת דירוג אשראי מדברת על בדיקה, יחסית פשוטה במהותה - על מה הוא דירוג האשראי של כל אינדווידואל ו/או תושב במדינת ישראל. כמובן שמדובר ספציפית באנשים שלא ביטלו או הסירו את את עצמם מן מאגר הנתונים, ו/או אפילו מאיסוף הנתונים עצמו, עבור מאגר הנתונים של בנק ישראל.
הקליקו כאן להזמנת דוח בדיקת דירוג האשראי.

דוח בדיקת רקע

אותו בנק נתונים, של מאגר הנתונים של בנק ישראל - שבעצם מהווה את הבסיס לעיבוד הנתונים שמוביל, בתהליך אלגוריתמי מעניין ומלא משתנים - המשפיע על דירוג האשראי הסופי, או חיווי האשראי, המתקבל - מתהליכי עיבוד המעבדים של סוכנויות האשראי השונות, והספורות, המורשות לכך בחוק - במדינת ישראל.

הסיבה שתהליך זה קורה הוא כדי לספק לחברות מתן האשראי את חיווי, או דירוג האשראי של כל ישות פרטית או עסקית שמגיעה אליהם לבקשת הלוואה, קרדיט, מסגרת וכד'. הסיבה שחברות מתן האשראי הללו - יהיו אלה בנקים, וכל מוסד פיננסי אחר - נעזרות בדירוג אשראי - היא כי זה מעניק להן נתונים על אותה ישות פרטית/עסקית שבאה לדרוש בשלום האשראי שהם יכולים להעניק לה, באותו עניין ומקום.

מחיקת בי די אי שלילי

כך שחברות מתן אשראי למעשה מצבעות בדיקת דירוג אשראי כדי לגלות את חיווי האשראי של אותה ישות עסקית או פרטית, מה שמאפשר לה להן לדעת פרטים אודותיה. לדוגמה, מהי התנהלות פיננסית ו/או כלכלית קודמת שהיו לה, כך שהמידעים הללו בעצם מסייעים לאותה חברת מתן אשראי לגלות התנהלות עסקית או פיננסית קודמת - מה שמאפשר להן להניח גם התנהלויות עסקיות פיננסיות עתידיות של אותה ישות פרטית או עסקית.


כך שבמקום שאדם יגיע למוסד פיננסי ויבקש הלוואה - ואותו מוסד אינו מכיר אותו כי הוא, לעניין זה, אינו בנק-הבית של אותו אדם - כעת לאותו מוסד פיננסי יש גישה לבדיקת דירוג האשראי של אותו אדם - כך שהוא מגלה במה מדובר, מה האדם עשה עד כה מבחינה כלכלית ופיננסית - לפחות בטווח המתועד, והמאושר לצפייה על ידי אותו מוסד פיננסי ואיש צוות בו - ולקבל החלטה שהיא ספק בירוקרטית ספק נובעת משיקולים אישיים או כלכליים - החלטה שתשפיע באופן מעניין על עסקת האשראי שאותו אדם רוצה לבצע.


אם לדוגמה אדם רוצה לגשת לחברת אשראי מסוימת ולקבל הלוואה - איך הם יידעו באילו ריביות ותנאים לצייד אותו? הם ירצו מידע מסוים. בדיקת דירוג האשראי תעניק להם מידע שהם לכל הפחות יכולים להשתמש בו כדי להניח "איזה סוג לקוח", אותו אדם הוא - "בטוח" יחסית, או שלא. במידה והם מחליטים, על בסיס חיווי ודירוג האשראי שאותו לקוח הוא "בטוח" מבחינתם, תנאי האשראי שיקבל יהיו מאפשרים יותר מבחינה פיננסית וכלכלית, כך שיהיו לו יותר קל להחזיר את הכסף והוא ישלם פחות עבור העסקה. הסיבה שהוא מוכנים לעשות זאת, היא כי הם חושבים שהוא "לקוח טוב", לקוח שיחזיר להם את הכסף בסבירות ובוודאות גבוהה יותר, מאשר לא - בהנחה שהם מבינים נכוֶן את דירוג האשראי עליו הם מתבססים כדי להניח מסקנה שכזאת - או מסקנה הפוכה מזאת.

בדיקה מקיפה על החברה ומוצריה due diligence

כך שבדיקת דירוג האשראי מאפשרת ללקוחות חברות מתן האשראי, בהווה ובעתיד לקבל תנאי אשראי בהתאם להתנהלות פיננסית קודמת, זו שנאספה אודותיהם - כל עוד הסכימו שתיאסף מבלי לבטלה, תחת הרשום בחוק וכיוצא בזה. ייתכן שזה מה שחלק מהאנשים רוצים בעבור עסקאות האשראי שלהם, וייתכן שלא - תלוי איך הם תופשים שדירוג האשראי ישפיע על תנאי האשראי שהם יכולים לקבל, וכמה אכפת להם מתוך כך. בהצלחה, תודה על הקריאה.
הקליקו כאן להזמנת דוח בדיקת דירוג האשראי.scroll to top