י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

עורך דין למחיקת bdi, תיקון דירוג אשראי, תיקון bdi

הפעם נסביר על המשמעות והקשר של עורך דין, בהיבט פיננסי הקשור עם היסטוריית אשראי ו-BDI. ההזדקקות לעורך דין איננה בהכרח פועל יוצא של צורך בחתימת חוזה בעסקת נדל"ן או הוצאה לפועל בלבד. הרבה אנשים זקוקים לסיוע של עורך דין, בעניין אחר לחלוטין. עניין ושמו מחיקה של בי די איי.

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>

למי שלא מאוד בקיא בעניין, נסביר תחילה מהי אותה משמעות של BDI, שהינה סוג של לשכת אשראי. מדובר בגוף שעורך רישום של דוחות אודות התנהלות פיננסית לאורך השנים. כל "לקוח" אדם או חברה רשום במאגר. מאגר שמפיץ הלאה היסטוריית אשראי. לפי הדוחות הללו מחליטים גופים פיננסיים למי להעניק הלוואה ולמי לא. מי יקבל כרטיס אשראי או משכנתא ומי לא. וכאשר הרישום הזה מקשה על ההתנהלות השוטפת שלכם, עורך דין למחיקת bdi עשוי לסייע מאוד.


לפני הכל, תמונת מצב מלאה

דוח בדיקת רקע

יתכן שאתם שואלים את עצמכם מדוע דווקא עו"ד, מה הוא יכול לבצע, למה לפנות אליו. לא כל עו"ד אכן מתאים לטפל בנושא זו או לסייע להבין כיצד להסדיר את התמונה מול לשכות האשראי. עורכי דין אשר בקיאים בדיני הבנקאות ויש להם את הידע הפיננסי הראוי בהחלט יכולים לסייע. הם זוכים לאוזן קשבת בדבר שינויים ברישום, בתנאי שהם מגיעים מצוידים בתובנות וידע הנחוץ. כלומר, קודם כל עורך הדין יצטרך לאסוף חומר שיוכל לעזור בהגשת בקשה למחיקת הרישום.

על מנת לקבל את תמונת המצב המלאה, ניתן להריץ בדיקה. בדיקת bdi לפי תעודת זהות תאפשר למעשה לדעת האם בעל תעודת הזהות "מסומן" ומה בדיוק נאסף אודותיו. המידע הוא לרוב פיננסי, אך לא מגיע אך ורק מהבנקים. באיסוף המידע מעורב גם בנק ישראל אך המקורות הם מרובים. למשל, עשוי להיות רשום על פיזור שיקים ללא כיסוי או הגבלה בחשבון. עשויים להופיע עיקולים שונים, דרישות לתשלום חובות מחברות (לרוב חברות בעלות מחזור עסקים די נכבד). רישום BDI עשוי לכלול גם כינוסי נכסים והוצאה לפועל וכיוצא בזה. אגב גם מידע חיובי עשוי להימצא, למשל קבלת הלוואה בעבר שהוסדרה כנדרש, ללא פיגורים וללא חובות. בנוסף, ההיסטוריה כוללת ערבויות ועוד.


במה עורך הדין יכול לסייע

מחיקת בי די אי שלילי

כמובן שעיקר עבודתו של עורך דין בעניין זה איננו מתחיל ונגמר עם בדיקת בי די אי לפי תעודת זהות. המטרה של עורך הדין היא לרוב לחתור למחיקה של הרישום, בכל מצב שבו נפלה איזו שהיא טעות. מתברר כי בהרבה מאוד מקרים, התהליך הבירוקרטי הזה איננו חף מטעויות. לאורך הדרך, בי די איי עשויים לקבל מידע חלקי, לא שלם, לא מלא ולא מעודכן. למשל, לקוח מקבל מכתב על התראה בדבר חוב. המידע הזה מגיע גם ל-BDI אבל מידע משלים ולא פחות חשוב לא מתעדכן. למשל, שלאחר מכן הלקוח פנה לבנק והסדיר את החוב או פרס אותו. עורך הדין יכול לסייע במציאת נתונים שיבהירו מתי רישום BDI נכון ומתי איננו נכון.

כאשר נמצא שרישום בי די איי שגוי או אינו מלא, בעזרת מסמכים רלוונטיים, אפשר להגיש בקשה למחיקה. מרגע שתהליך זה מצליח, נאסר על העברת מידע קודם שיכול להפריע להתנהלות פיננסית וקבלת אשראי או משכנתאות בהמשך. כל עוד ההתנהלות העתידית לא תכלול "דגלים אדומים" ולא יהיו למשל שיקים חוזרים או הלוואות שלא נפרעו בזמן, היסטורית האשראי תהיה נקיה. זוהי הדרך לחזור לשגרה על ניהול חיים תקינים, מבלי להרגיש על כל צעד "מקלות בגלגלים". ניתן לנהל חשבון בנק רגיל, ניתן לקבל אשראי בתנאים מקובלים, משכנתאות, הלוואות לעסק וכדומה.

scroll to top