י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

מחיקת bdi שלילי | לא צריך לפחד מהאשראי השלילי

לא צריך לפחד מבי די אי שלילי - אפשר לשפר דירוג אשראי

לא צריך לפחד מדבר - שכן פחד זוהי לולאה מנטלית, שיש בה השקעה רגשית. אז במה אנחנו משקיעים רגשית, ואילו לולאות אנחנו מריצים בראשנו? אילו סיפורים אנחנו מספרים לעצמנו על האשראי השלילי? ולמה אנחנו בכלל קוראים לו כך - האם אין זו נוסחה לחיזוק הסיפור שאנחנו מריצים בראשונו, מה שיכול לגרום לנו לחוות השקעה רגשית, מן הסוג הלא נעים?
משכנתא למסורבים
אוקי, לענייננו. מה הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו?
אני מניח שזה משהו בסגנון -
  • אוספים עליי מידע רגיש
  • יגבילו אותי בלקיחת הלוואה בעתיד
  • אני לא אוכל לממן את הדברים החשובים שאני באמת רוצה - בהמשך הדרך
  • יסרבו לתת לי כסף בצורה כזאת או אחרת
  • אני אהיה תקוע בגלל משהו שקשור לאשראי הזה וכו'
  • לאנשים יש כוח עליי עכשיו ואין לי דבר לעשות בנוגע לזה
  • ועוד, ועוד שלל סיפורים
הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>

איני אומר שאין לך לגיטימציה להשתעשע בהם. סיפורים הם דרך מבדרת לעניין ולהעביר את זמננו. זה פשוט כשאנחנו לא יודעים אם הם נכונים או לא - כשאנחנו יכולים לחוות אי נוחות. כמו לא לדעת איך להתעורר מחלום, שאינו נעים לנו לחוות. הדרך להתעורר במקרה זה היא לדעת מה בדיוק משמעות האשראי השלילי במקרה זה, ומה הפחד ממנו מסמל עבורנו - כי כשאנחנו מודעים לשורשים של העניין - אנחנו יכולים לפרק אותו ולחיות את חיינו בצורה קצת יותר אובייקטיבית - שתעצים אותנו לקבל החלטות בוגרות, מסונכרנות ונעימות יותר למה שאנחנו באמת רוצים מעצמנו, יקירנו והעולם עצמו.
מחיקת בי די אי שלילי
אני אתייחס כעת לסיפורים הממוספרים שרשמתי - ונראה אם אנחנו יכולים לחקור ביחד את הסיפורים, ולראות אם "הפחד" מן האשראי "השלילי", היה מוצדק לחוות, אם בכלל.

האם אוספים עליי נתונים פיננסיים?

מאגר נתוני האשראי - אכן אוסף נתונים. הם בדבר הלוואות, תשלומים והיכולת (והאם בכלל) להחזיר אותם, בזמן, ולמלואם. במידה והחזרנו תשלום (שהסכמנו עליו מראש, בהסכם עם בנק או חברת אשראי כלשהי, וכו') - המאגר מתעדכן בכך. במידה שלא - גם כן. בסך הכל - אם עמדנו בהסכם שלנו - יש תיעוד לכך, ואם לא - אז לא. המידע הזה נאסף. האם יש מישהו ספציפי שאוסף אותו ומתכוון להשתמש בו כנגדך? לא. האם הוא יכול להיות משומש נגדך? לא.

משכנתא למסורבים

למה אני צריך זאת?


אז מה כן המטרה שלו? המטרה של המאגר הזה הוא לייצר דירוג אשראי. מה שזה יאפשר לך זה את היכולת לקבל הלוואה מכל חברה, שיש לה יכולת לתת לך אותה. ולא רק זה - דירוג אשראי גבוה (נגיד, יותר לכיוון ה-1,000) - יאפשר לך לקבל הלוואה ממקומות שאולי לא תמיד היו זמינים עבורך. בנוסף לזה, ייתכן שההלוואות שנבחר לקבל - יהיו תחת תנאי ריבית הרבה יותר נעימים. הסיבה לכך -0 היא שחברת מתן האשראי (בנק, חברת אשראי, חברת אשראי חוץ בנקאית, וכו') - יודעת בדיוק כמה היא רוצה לתת לך, בהתאם לדירוג שאתה מציג אצלה, על גבי מסך הנתונים הזמינים לה. לכן - הריביות למעשה מותאמות אישית. בהתאמה אישית - אליך. האין זה נחמד?


איך זה תורם לי?


כך שהנתונים הנאספים - מאפשרים לחברת מתן האשראי, לתת לך יחס אישי - ולאפשר לך גישה היכן שבעבר, אולי לא רצתה להעניק לך - כי לא "הכירה" אותך. אך כעת, שהמידע נאסף עליך - יש "היכרות".

ואם ההיכרות "שלילית", משמע - לא עשית רושם טוב. אולי לא עמדת "בהבטחות" (הסכמים: החזרי תשלומים בזמן וכו') - אז דירוג האשראי שלך נחשב בעיניה "כשלילי" (יותר קרוב ל-0, לדוגמה, מאשר ל-1,000). במידה שכך הדבר, ייתכן שהיא לא תרצה להמשיך את ההתקשרות איתך - ולהציע לך את מה שתיארתי בפסקה זאת, וכד'.

משכנתא למסורבים

כך שאם אנחנו למעשה מבינים למה נועד העניין - אנחנו יכולים להיפרד מן הסיפורים שמסתירים לנו את המטרה אותה הוא נועד לשרת. במצב כזה - אנחנו יכולים מעשה לחוות היכרות עם כל (או לפחות רוב) חברות מתן-האשראי בישראל - ולקבל הצעות מחיר, וגישה לכספן. בצורה שכזאת - אנחנו יכולים לאסוף הצעות, ולבחור בזאת שהכי רצויה מבחינתנו. האין זה נהדר?

משכנתא למסורבים

ישנם פרטים שבכל מקרה לא נאספים - כמו הכנסות, נכסים, קרנות פנסיה וגמל. כך "שההיכרות" עם חברות מתן-האשראי לא מבוססת על המעמד הסוציו-אקונומי שלך, רק על יכולתך "לשמור הבטחות" (פיננסיות). שזה נהדר, כי זה לחלוטין בשליטתך - ואתה יכול להשפיע על כך, כך שתוכל ליצור "רושם ראשוני טוב", על קשרים פיננסיים שתרצה להיכנס אלהים בהמשך הדרך.

בדיקת דרוג האשראי

כמובן שתוכל לבחור למחוק את עצמך ממאגר הנתונים - ולבקש שיפסיקו לאסוף עליך - מידע. עם זאת, זה יכול להיראות פחות מאמין בעבור חברות אשראי בהמשך הדרך - שכן זה כמו להצהיר שאינך מוכן לאפשר להן להכיר אותך, כך שהן יכולות להגיב לכך בחשדנות מסוימת - שאולי לא תוביל לקשר של שקיפות והטבות כפי שהיית יכול לקלב, - אם היו מכירות אותך בהתאם. כמו גם - אם ישנם עניינים "רציניים" יותר, בהתנהלות הפיננסית שלך - הם בכל מקרה ידווחו ויאספו.

כך או כך - הסיבה שאינך צריך לפחד מן האשראי השלילי - היא שזה רק סיפור שאתה מספר לעצמך, על המשמעויות וההשלכות שיהיו לזה לגביך - אך האמת היא שזה רק כלי, ורק עוד מערכת שאתה יכול להתנהל בה באופן ממוקד ונעים, במידה ותבחר בכך. בהצלחה.scroll to top