י.ר. פיננסים
 • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

מחיקת בי די אי שלילי, מחיקת bdi שלילי

רישום בי די איי שלילי עלול להטיל מעמסה כבדה ביותר. רישום מסוג זה אינו מאפשר לדי הרבה אנשים, מהם גם בעלי משפחות, להיעזר במקורות אשראי שונים. עלולים לחול מגבלות שנמשכות אפילו לאורך מספר שנים. חשוב, על כן, להבין האם ניתן לבצע מחיקת בי די אי שלילי. כמו כן, במידת האפשר, חשוב לא פחות לדעת אין מבצעים את המחיקה בפועל.

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>

מדוע מופיע בי די אי שלילי

הרישום הנ"ל לא אמור לצוץ, כך פתאום, משום שמישהו החליט כך. אותו מאגר שבעצם מעניק "ציון", בהקשר של ניהול העניינים הפיננסיים, מבוסס על התנהלות היסטורית. יכולים להיות כל מיני גורמים אשר ישפיעו על אותו הרישום. למשל, מישהו שניהל את חשבון העו"ש בצורה שגויה, ופיזר צ'קים ללא כיסוי על ימין ועל שמאל. דוגמא אחרת, מישהי שנהגה לקחת הלוואות, כך בבוא מועד הפירעון, לא היה ביכולתה לשלם והוראות הקבע של האשראי חזרו.

דוח בדיקת רקע

גם הליכים שונים של גביית חובות, לרבות הוצאה לפועל ופשיטות רגל משפיעים על רישום האמור. למעשה יש עוד דוגמאות רבות שיכולות להסביר מדוע מופיע בי די אי שלילי. למשל, פיגורים בהחזרי הלוואות לרכישת בית. הודעה של גורמים שונים, על כך שחובות לא שולמו בזמן או שתשלומים חזרו.

אילו קשיים מערים הרישום השלילי


היסטורית האשראי, בין אם חיובית ובין אם שלילית, לא נועדה להטיל קשיים ללא גבול על הציבור. אך הקשיים שהיא כן מטילה עלולים להיות קשים מנשוא. פתיחת חשבון בנק חדש, למשל, זה דבר שזכותו של כל אדם בוגר לבצע, בכל בנק. בנק צריך למצוא שיקולים הרבה יותר כבדי משקל כדי לא לאפשר פתיחה של חשבון פעיל. יחד עם זאת, גם אם קיים חשבון עו"ש או חשבון משכורת, הבנק לא חייב להתיר את כל סוגי הפעילויות. למשל, אין חובה לאשר החזקת כרטיס אשראי. לא חייבים לאשר מסגרת אשראי, אפילו מינימלית.

כמובן שגם אין מה לדבר על הלוואות בהיקפים משמעותיים. בדרך כלל לא מאשרים משכנתאות או אפילו הלוואות יחסית צנועות. וגם אם מצליחים לקבל הלוואה מגורם כזה או אחר, על פי רוב ידרשו ריבית הרבה יותר גבוהה מהממוצע. כלומר, האשראי וההלוואות הופכות להרבה יותר יקרות. זה בהחלט די אבסורדי, שדווקא לאנשים שצריכים יותר מכל אשראי, מקשים על החיים, אבל זו המציאות.

האם ניתן לעשות משהו כדי למחוק מוקדם יותר

מחיקת בי די אי שלילי

מי שמרגיש שהקושי גדול, זקוק למימון, אשראי עסקי, אשראי לרכב, משכנתא או אפילו כרטיס אשראי שלא מאושר, לא תמיד מוכן לחכות כמה שנים. מה עוד שעלולים ליפול טעויות או שמשהו לא היה סביר בקביעת בי די אי.

על מנת לבצע את המחיקה, צריכים לבדוק לעומק מהן הסיבות לכך שהוחלט ליצור את הרישום השלילי. אילו נתונים הועברו על ידי בנק ישראל ואילו על ידי גורמים אחרים. אפשר ואף חשוב להפיק את הדוח המפורט בנושא זה ולהתייעץ עם איש המקצוע. על פי מכלול הנתונים, ניתן לדעת האם, איך וכיצד לבצע את המחיקה ומהם סיכויי ההצלחה.

מחיקת BDI שלילי


מחיקת BDI שלילי הידעת? נתוני האשראי שלך נרשמים ומשותפים עם מוסדות פיננסיים ולדבר השלכות מרחיקות לכת. אם טרם שמעת את המושג BDI, הגיע הזמן לעשות עמו היכרות, ללמוד אותו לעומק ולפעול מולו בצורה מושכלת על מנת להיות מוכנים לכל תרחיש ולעמוד מול מוסדות פיננסיים ללא חשש. ברשימה זו ננסה לעמוד על מושג ה-BDI ונספק כמה עצות יעילות ל מחיקת BDI שלילי.

אז מה זה בעצם BDI?


לפני כ-7 שנים, עברה בישראל הצעת חוק נתוני אשראי תשס"ב-2002. במסגרת חוק זה, ניתנה הרשאה לאסוף ולעבד את נתוניו הפיננסיים של כל אדם בגיר בישראל. הרשאה זו הינה גורפת ואינה דורשת את הסכמתך לכך. הנתונים מרוכזים בדו"חות מפורטים המכילים מידע שלילי – כמו חובות, חריגות, הלוואות ואובליגו שלילי וחיובי – כמו חסכונות, התנהלות תקינה בחשבון באופן רציף והלוואות אשר עליהן קיבל הלקוח בעבר תשובה חיובית.

כיום קיימים שלושה גופים לניהול ועיבוד נתוני אשראי להם התירה המדינה לבצע משימה זו עבור הגופים השונים:

 • דן אנד ברדסטריט בע"מ
 • BDI קופאס בע"מ
 • D&B חברה לנתוני אשראי בע"מ

מוסדות פיננסיים רבים רוכשים נתונים אלו מהגופים שהורשו לכך מטעם החוק והם משמשים אותם על מנת להעריך את מידת הסיכון שלהם במתן הלוואה לגורם הנבדק. עם זאת, לא רק בנקים ומוסדות חוץ בנקאיים עושים שימוש בנתונים אלו, הם עשויים לשמש כמידע יעיל לבעלי בתים המשכירים דירה או חברות ליסינג, בין השאר.

מהן ההשלכות של BDI שלילי?

מחיקת בי די אי שלילי
נתונים שליליים הנרשמים לחובתך ומועברים למוסדות הפיננסיים עשויים לגרור השלכות רבות. במידה ולא יעלה בידך לבצע מחיקת BDI שלילי, לא יהיה ניתן לחמוק מהן. אלו כמה מההשלכות העיקריות שחובות שלא נפרעו, פשיטת רגל או תיקים בהוצל"פ עשויים לגרור.

 • יהיה קשה בהרבה לקבל אישור להלוואה מהבנק ובמידה וישנם רישומים שליליים רבים, הסיכויים לכך יהיו קלושים
 • הטלת קשיים בקבלת משכנתא לרכישת בית
 • מקומות עבודה מסוימים, בעיקר במשרות בכירות, עשויים להשתמש במידע זה כחלק ממערך השיקולים שלהם
 • סביר להניח כי הבנק לא יאשר עבורך מסגרת אשראי

כבר קרה בעבר שלקוחות רבים, שרוב חייהם התנהלו בצורה מופתית מבחינה כספית, הגיעו לבנק על מנת לבקש הלוואה לפתיחת עסק ונתקלו בסירוב בגלל חוב שלא נפרע לפני מעל עשור ובכלל לא היו מודעים אליו. כך עשוי רישום זה, הנשאר לזמן לא מבוטל, להסב נזקים משמעותיים.

לכמה זמן נרשם BDI שלילי?


חשוב לדעת שלאחר תקופה מסוימת, מחיקת BDI שלילי תיעשה באופן אוטומטי, כאשר גורמים שונים משנים את התקופה בה מותר למוסדות השונים להחזיק את הנתונים במאגריהם. כך למשל, יתפלגו האירועים הבאים באופן הבא:

 • הגבלה מטעם בנק ישראל תירשם למשך 3 שנים מתום ההגבלה
 • הליכים ברשות האכיפה והגבייה יירשמו למשך 5 שנים מיום פתיחת תיק הוצאה לפועל
 • אפילו פשיטת רגל איננה כתם אותו עלינו לשאת כל חיינו. ממועד קבלת ההפטר, עובדה זו תישאר ברישומי המוסדות למשך 7 שנים ואז תימחק

באיזה אופן תתבצע מחיקת BDI שלילי?

דוח מידע עסקי מלא

חשוב מאוד לעבור על רישום ה-BDI שלך היטב ולבחון את הסיבות בגללן בוצע רישום שלילי. בדו"חות מוכרח להיות פירוט מקיף על הגורם למידע השלילי והמוסד המעורב שדיווח על כך. פעמים רבות מספור, התגלה כי מדובר בדיווח בשוגג. במקרה כזה, ניתן להגיש בקשה לבצע תיקון ב-BDI. כמו כן, חשוב לשמור על ערנות ולוודא כי תוקפם של חלק מהרישומים לא פקע כבר ובמידה וכן, לדרוש כי יימחקו באופן מידי.

במידה וגופים אלו לא ימלאו בקשות אלו, חשוב לזכור, BDI שלילי לא מזיק רק להתנהלותך הפיננסית – הוא פוגע בשמך הטוב. לכן, התנהלות לקויה של המוסדות השונים בכל הקשור לכך מהווה רשלנות מקצועית ועשויה להוות עילה לתביעת דיבה

scroll to top