י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

ייעוץ BDI, מחיקת בי די אי, משכנתא למסורבים, בי.די.אי חיובי

כל מה שחשוב לדעת על בי.די.אי ומה עושים עם BDI שלילי

חברת בי.די.אי. (BDI) עוסקת במתן שירותים פיננסיים (למשל שירותים תומכי החלטה), דירוג סיכוני אשראי ושירותים לעסקים. עבור מרבית הציבור, ההקשר של בי די אי מגיע בדרך כלל על הצד שלילי.

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>
דוח בדיקת רקע

כלומר, כאשר יש מניעה לבצע פעולה פיננסית כגון קבלת הלוואה של משכנתא, כרטיס אשראי או פנקס שיקים, בגלל שקיים "BDI" שלילי. נבין כעת מה זה בדיוק ה BDI הזה, מה המשמעות של מדד או ציון שלילי, איך ניתן להסיר אותו ומי יכול לסייע בעניין זה.

מה זה בי די איי


בי.די.אי. (BDI) הינה חברה שעוסקת במידע פיננסי – איסופו, העברתו לגורמים שונים, ניתוחו ומכירתו לגורמים בעלי עניין הרשאים לקבלו על פי דין. הגורמים הללו הם בדרך כלל ספקי אשראי ובנקים אך גם חברות עסקיות שרוצות לברר פרטים למשל עם ספקים, לקוחות, שותפים עסקיים אפשריים וכדומה. לציבור הרחב, המשמעות המרכזית היא שזו החברה שממנה מקבלים הבנקים מידע פיננסי מהותי.

המידע הזה קובע, במידה רבה, האם הבנק או חברת אשראי יעניקו הלוואה או שירות פיננסי אחר. לפעמים זה גם משפיע על העלויות שבהן יישא הלקוח.


מהו בי די איי שלילי

מחיקת בי די אי שלילי

בי.די.אי. (BDI) מחזיקה במידע שממנו ניתן להסיק מסקנות לגבי אופן התנהלות פיננסית בעבר. מתוך זה, אמור פקיד הבנק או כל גורם אחר, להסיק מסקנות גם לגבי העתיד. כלומר, האם מי שמבקש הלוואה יוכל לעמוד בהחזר. בלשון מקצועית, זה נקרא סיכוני אשראי. המידע שאותו החברה יכולה לספק מופק בצורת פירוט או דוח של נתוני אשראי. דוח מפורט שיש לו גם שורה תחתונה. לדוח זה נלווה מדד, סוג של ציון שמשמעותו – סיכום של המידע על התנהגות פיננסית בעבר. כאשר הציון הזה נמוך, כלומר שלילי, משמעות הדוח והשורה התחתונה שלו היא שקיים BDI שלילי.

אותו ציון, חיובי או שלילי, מבוסס על אופן ניהול חשבונות עו"ש, ערבויות שנחתמו, הלוואות, החזר הלוואות בעבר, התחייבויות לחברות כרטיסי אשראי וגופים אחרים. ציון שלילי משמעו למשל קשיים בהחזרי הלוואות בעבר, שייקים שחזרו. מידע שלילי נוסף שעליו מתבססים הינו חובות שלא נפרעו בזמן לגופים מסחריים שונים, התראות להליכי גבייה, הגבלות שהוטלו על חשבונות בנק, כינוס נכסים ופשיטות רגל ועוד. מכאן נעבור להבנת המשמעות וגם לשאלה האם ואיך ניתן להסיר את הציון השלילי הזה.


מה המשמעות של בי די אי שלילי


מבחינת הבנקים וחברות אשראי אחרות, המשמעות של בי די איי שלילי קובעת בגדול שמי שעומד מולם הינו "מסומן". על בסיס פעילות פיננסית בעבר, הם בעצם אומרים שהסיכון העסקי בפעילות מול לקוח כזה או אחר לא כדאית להם. היא מסוכנת והם לא יכנסו לזה. גוף פיננסי עשוי לסרב להעניק הלוואה מסיבה זו בלבד.
עשוי להיות קושי או אפילו חסימה בקבלת משכנתא לרכישת דירה. עשוי להיווצר מצב נוסף, שבו אין סירוב עקרוני להעניק אשראי אבל תנאי המימון יגלמו סיכון מוגבר מבחינת המלווה. כלומר, יסכימו להלוות סכום יחסית נמוך ובריבית יותר גבוהה מאשר ממוצע הריביות לכלל הלקוחות.


האם BDI שלילי נשאר לתמיד

משכנתא למסורבים

ראינו אם כן, שציון BDI מהווה מדד אשראי ושזה מאוד לא נעים כאשר הוא שלילי. כעת עולה השאלה האם הציון הזה נשאר לתמיד? האם זהו כתם בל ימחה? אז קודם כל, לא מדובר על כתם שנשאר לתמיד. ובכל זאת, הציון השלילי יכול ללוות אדם או משפחה לזמן רב. בדרך כלל הנתונים והמידע מתעדכנים ומידע שלילי לא נשאר במערכות, על פי רוב, ליותר ממספר שנים. בהתאם לגורם שהוביל לציון השלילי, כך נקבע המועד של רישומו במערכת.

יש סימונים שנותרים למשל כ-3 שנים או כ-5 שנים ואף יותר. בשל פרקי זמן אלה, שהם די ממושכים שכן הם מגבילים פעילות פיננסית וניהול חיי שגרה רגילים, חשוב לדעת שניתן לבצע מחיקה: כלומר, מחיקה של בי די איי שלילי.


איך מסירים בי די אי שלילי


הסרה של בי די איי שלילי מצריכה בדיקה לעומק של כל הנתונים שהביאו לרישום השלילי. כאמור, אלה הם הנתונים שמגיעים ממקורות שונים, בחלקם שמורים בבנק ישראל וכולם נאספו ורוכזו על ידי BDI. ראשית, אם כן, יש צורך להחזיק ביד את הדוח שבו מפורטים כל הנתונים המלאים על התנהגות פיננסית וכל מה שמשפיע על הציון.

עולים מצבים שבהם אין הצדקה לרישום הציון השלילי, למשל כאשר במאגר נפלה איזו שהיא טעות או שגיאה. יש כמובן גם מצבים נוספים, שמספרים סיפור נוסף, ומידע שלא משתקף בציון הנוכחי כפי שהוא. בכדי לבדוק אפשרות להסרת BDI שלילי, יש לפנות לחברה מתמחה. חברה שמבינה לעומק את התחום הפיננסי, שיכולה לבדוק לעומק את כל הרישומים ולהגיש את הבקשות לרישום הציון השלילי.

דוח מידע עסקי מלא

למי לפנות לצורך הסרת בי די איי שלילי


כאשר עולה שציון האשראי השלילי מעיק ולא מאפשר למשל לקבל הלוואה לכל מטרה, להקים עסק בעזרת הלוואה עסקית, לקבל כרטיס אשראי חדש, לנהל חשבון בנק רגיל, לקבל משכנתא וכדומה, ברור שרוצים להסיר את המכשול. כעת, עולה השאלה למי בעצם לפנות. מי יכול לעזור? אכן יש פתרון ו מחיקת bdi שלילי אפשרית.

קבוצת י.ר פיננסים הינה חברה מתמחה, אשר בין כלל פעילותיה גם מבצעת הסרה של רישומי בי די איי שליליים. הניסיון מלמד שהדבר אכן אפשרי, אך זה לא הכל. הקבוצה היא הגוף היחיד אשר נוקט במדיניות הכי הוגנת ללקוחות - היחידים שגובים תשלום אך ורק על בסיס הצלחה. כלומר, משלמים רק אם משיגים את התוצאה הרצויה (תשלום מותנה בהסרת הנתונים השליליים על בסיס הצלחה בלבד).

מחיקת רישום ב בי די איscroll to top