י.ר. פיננסים
  • שלילי BDI מחיקת
שלילי BDI הסרת

בדיקת בי די אי, בדיקת bdi, בדיקת בי די אי שלילי, ביטול רישום בי די אי

לבדיקת בי די אי אין שום קשר עם עניין רפואי כזה או אחר כי אם עניין פיננסי טהור. חברות כדוגמת BDI מהוות לשכות אשראי. יש להן משמעות בהסדרת שוק האשראי וההלוואות בארץ אך גם הכנסת יותר שקיפות בביצוע עסקות בין אנשים וגופים מסחריים. נסביר כעת יותר בהרחבה מהי בעצם בדיקת בי די אי, מה היא מניבה, מה קורה אם התוצאה איננה משביעת רצון ומה ניתן לעשות בעניין. נסביר לצורך הנוחות, את השלבים שיעשו סדר.

הזמנת דוח קרדיטצ'ק לאדם פרטי ועוסק מורשה לפי מספר תעודת זהות
💬
הזמנת דוח קרדיטצק >>

לפני שמתקשרים עם דייר, שותף, עובד חדש או כל התקשרות שעלולה לסכן אתכם מומלץ מאוד לבדוק לעומק עם מי יש לכם עסק. לצפייה בדוח לדוגמה או הזמנה.
תוך 24 שעות הדוח אצלכם במייל.
לצפייה בדוח לדוגמה >>

שלב ראשון – דע את עצמך

מרבית האנשים לא יטרחו לבצע בדיקת בי די אי, באופן יזום. זה לא קורה לא בגלל שזהו דבר קשה כל כך לביצוע. הסיבה היא שכמו בדיקת שיניים, כל עוד זה לא כואב ולא מפריע, לא נהוג להגיע לבדיקה. לרוב אנשים רוצים לרדת לעומקו של העניין רק אם משהו מפריע לשגרה הכללית. למשל בבנק סירבו להזרים הלוואה או משכנתא בגלל BDI שלילי. או שמסתבר שמוכנים לתת רק משכנתא קטנה בלבד או שנדרשת ריבית מאוד יקרה. השלב הראשון, אם כן הוא להבין שניתן להוציא דוח של בי די איי או של כל לשכת אשראי אחרת. כך ניתן בעצם לדעת מה רואים אודותיכם גם בנקים, חברות כרטיסי אשראי, שותפים עסקיים וכדומה.


שלב שני – קבלו דוח מקוצר או מפורט

דוח בדיקת רקע

על מנת להבין מה בדיוק קורה שם, מתחת ל"מכסה המנוע" של BDI אתם יכולים לבקש ולקבל דוחות. דוחות שיפרטו לכם מהו המצב לאשורו. אפשר לקבל דוח מקוצר או דוח מפורט. כדאי שיהיו ברשותכם כל סוגי הדוחות האפשריים מכמה סיבות. קודם כל, תוכלו לדעת האם באמת התנהלותכם בעבר, מבחינה פיננסית, הייתה נכונה או פחות טובה. שנית, תדעו מה הצד השני יודע אודותיכם. כלומר תבינו מה בעצם רואה הבנק כשהוא מחליט לא לאשר משכנתא. או מה מחליטה חברת הליסינג אם היא מחליטה לא לאשר עסקה.


שלב שלישי - דע האם הרישום כולל טעויות

בשלב זה עוברים בצורה מעמיקה על הדוחות ועל הנתונים. צריך לשים לב האם משהו צד את תשומת לבכם ונראה מוטעה או שגוי. כמו כל רישום בירוקרטי, גם כאן עלולות ליפול לא מעט טעויות. אחרי הכל, נתוני BDI מגיעים מכל מיני גופים די מסורבלים, כגון בנקים, בנק ישראל, רשויות שונות, כונס נכסים והוצאה לפועל, אפילו חברות שהודיעו על כך שאתם חייבים להם כספים. על מנת לדעת אם נפלו טעויות כדאי להיעזר גם בדוחות נוספים, למשל רישומי עו"ש, מכתבים מחברת האשראי וכדומה. במיוחד יש לשים דגש על הסדרי חובות מן העבר ומכתבים המעידים על כך.


שלב רביעי – מתי מותר למחוק BDI


מחיקת בי די אי שלילי

על פי חוק, הנתונים השליליים לא יישארו עומדים ותלויים לעולם ועד. כעבור מספר שנים הם נמחקים באופן אוטומטי. אבל, בכל פעם שישנו דבר מה מוטעה, ניתן לדרוש הקדמה של מחיקת אשראי שלילי. מקובל כי נעזרים לצורך כך במומחים בעלי ידע פיננסי וניסיון בעבודה מול לשכות האשראי.


שלב חמישי – כך מבצעים מחיקה


לצורך ביצוע המחיקה יש להראות, בעזרת מסמכים, מהו הרישום שאיננו נכון או עדכני. הטעות ברישום יכולה להיות תוצאה של שגיאה בלשכת האשראי עצמה או תוצאה של חוסר עדכון מלא בגלל אי העברת מלוא הנתונים מצד ג'. על כל פנים, רק לאחר שמוכיחים כי נפלה טעות, המחיקה אכן תתבצע. אם עולה הסתייגות או טענת נגד, ניתן להגיש ערעור בעניין. לאחר המחיקה, הנתונים שנמחקו לא יופיעו יותר במאגר שאוסף את נתוני האשראי.

scroll to top